HBB, ÇARŞI KADIN İLE BİRLİKTE KÖY OKULLARINA KOŞUYOR

Hamburg Beşiktaşlilar Birliği'de bir yardım kampanyası başlatarak, konuya duyarlı olan kesimleri 28.04.2018 tarihinde TGH'da düzenlenecek yardım kampanyası etkinliğine katılmaya davet etti.

Hamburg 15 Nisan 2018 00:20
HBB, ÇARŞI KADIN İLE BİRLİKTE KÖY OKULLARINA KOŞUYOR
-A +A

" Ben Okursam, Sen Okursan, O  Okursa, Dünya Değişir...'  başlığı altında Beşiktaş Çarşı kadın  gurubunca,  bu yıl 5'incisi düzenlenen  "Çocuklar Okusun" kampanyasıyla Erzurum'dan Van'a, Denizli'den Adana'ya, Hakkari'den Antalya'ya kadar ihtiyacı olan köy okullarına kitap, defter, oyuncak, kıyafet gönderilecek. Bu kapsamda Türkiyede başlatılan bu kampanyaya  destek mahiyetinde Hamburg Beşiktaşlilar Birliği'de bir yardım kampanyası başlatarak, konuya duyarlı olan kesimleri 28.04.2018 tarihinde TGH'da düzenlenecek  yardım kampanyası etkinliğine katılmaya  davet etti.

Ben Okursam, Sen Okursan, O Okursa, Dünya Değişir

Konuyla ilgili yapılan açıklamada,  toplanan bağış paraları HBB tarafından oluşturulacak  özel bir heyetle İstanbul'a götürülecek, çocukların ihtiyaçları özel indirimler sunan depolardan  satın alınacak malzemeler ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere ÇARŞI KADIN'a teslim edilecek.

Carşı kadın bu malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıktan sonra, bağış yapan dernek ve kuruluşlara  etkinlikle  ilgili video ve fotoğraflar göndermek suretiyle bilgilendirecek.

Bugüne kadar toplanan bağış miktarının 900 euroya yaklaştığını  belirtilen dernek yöneticileri,  bundan bir süre öncede HBB-Merhaba Hamburg radyosu ortak işbirliği kapsamında, Kars ilinin, Sarıkamış ilçesi, Kayalıboğaz köyünde okuyan  ilköğretim okulu öğrencilerine " Eğitime Destek " amaçlı kıyafet desteği sağlandığını belirttiler.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv