Hayvan deneyleri için katı kurallar

Hamburg 26 Kasım 2019 22:22
Hayvan deneyleri için katı kurallar
-A +A

Hamburg'da iktidar partileri Almanya genelinde Hayvanları Koruma Yasalarının daha iyi uygulanabilmesi için Federal Konsey üzerinden, Federal Parlamentoya taşınacak inisiyatif için ek önerge verdiler.
Kuzey Almanya’da LPT isimli şirketin, hayvan deneylerinde yasaları çiğnediğinin ve bilimsel titizliği de ihmal ettiğinin ortaya çıkmasıyla, hayvan deneylerinin mantığı gündeme gelmişti.
Merkezi Hamburg’da bulunan LPT’deki yapılan denetim ve kontroller sonrası elde edilen bilgilerin daha değerlendirmede olduğu ifade edildi.

Strengere Vorschriften für Tierversuche

Die Regierungsfraktionen brachten einen Zusatzantrag in die Bürgerschaft ein, der zum Ziel hat, eine Bundesratsinitiative zur Verbesserung des Bundestierschutzgesetzes zu starten. Damit sollen strengere Auflagen der EU umgesetzt werden. In Norddeutschland hatte zuletzt der Fall der Firma LPT für Aufsehen gesorgt, weil Verstöße gegen das Tierschutzgesetz und die wissenschaftliche Sorgfalt im Raum standen. Die Kontrollen der Hamburger Behörden am Firmensitz werden derzeit noch ausgewertet.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı