Hamburg Fenerbahçe’den Galatasaray Hamburg Derneğine kınama

Hamburg Galatasaray Derneği üyesi Asım Kılıç’ın kendi facebook hesabından Fenerbahçe’ye yönelik ağır ithamlarda bulunan yazılarına ,Hamburg Galatasaray Derneği Başkanı Durak Demir ve bazı dernek üyelerinin beğenide bulunup, yazılara yorumlarda bulunarak destek vermesi Hamburg Fenerbahçeliler Derneği yönetim kurulu adına yapılan bir açıklama ile kınandı.

Spor 12 Eylül 2019 18:56
Hamburg Fenerbahçe’den Galatasaray Hamburg Derneğine kınama
-A +A

Hamburg Galatasaray Derneği üyesi Asım Kılıç’ın kendi facebook hesabından Fenerbahçe’ye yönelik ağır ithamlarda bulunan yazılarına ,Hamburg Galatasaray Derneği Başkanı Durak  Demir ve bazı dernek üyelerinin beğenide bulunup, yazılanlara yorumlarda bulunarak destek vermesi Hamburg Fenerbahçeliler Derneği yönetim kurulu adına yapılan bir açıklama ile kınandı.
 
Galatasaray Hamburg Derneği başkanı ve bazı üyeler nefret söylemlerine çanak tutuyor
 
Hamburg Fenerbahçeliler Derneği yönetim kurulu adına yapılan kınama basın açıklaması şöyle ;
 
‘ Değerli renktaşlarımız ,saygıdeğer dostlarımız , Sivil Toplum Kuruluşları ve Spor Kulüpleri mensupları ile değerli Basın emekçisi kardeşlerimiz..
 
Geçtiğimiz yıllardan bugüne kadar olan süreçte biz Fenerbahçelilere sürekli olarak saldırıda bulunan şahıs Asım Kılıç'ı, şu anda yönetiminde bulunduğu ve görev aldığı güzide takım Galatasaray'ın Hamburg Derneğindeki yönetici sıfatını da kullanıp yapmış olduğu provokasyon, hakaret ve aşağılamalara sadece seyirci kalan , taraftar ve Dernekler arası kutuplaşmaya göz yuman, futbola yakışır şekilde , kardeşlik ,dostluk ve centilmenlik adına dur (!) demeyen, Hamburg Galatasaray Derneği yönetim kurulunu ve başkanı Durak Demir'i esefle kınıyoruz.
 
Bugüne kadar Fenerbahçe'ye karşı yapmış olduğu nefret söylemlerini Fenerbahçe camiasına ve taraftarlarını aşağılayan yazılar yazmasını zaman zaman eleştirdik.
 
Fakat;
 
Bireysel yazmış olduğu için, bir yerden sonra da muhatap olmama kararı aldık.
 
Ancak, ama, fakat ve lakin..
 
Sonrasında Asım Kılıç'ın, Hamburg Galatasaray Derneği yönetimine girmesi ile bu şiddetin bu hakaretlerin daha da arttığını ve üstelik Hamburg Galatasaray Dernek Başkanlarının da o şahsı destekleyici yazılarını ve tavırlarını gördük.
 
Hamburg Galatasaray Derneği Başkanı Durak Demir'e bu şikayetimizi ilettiğimiz de kendisinin buna karışamayacağını, bireysel yazılar yazdığını, yazdığı mecranın da, kendine ait olan sosyal medya hesabından yaptığını bizlere belirtti.
 
GS Hamburg Derneği başkanı Durak Demir ve yönetimini esefle kınıyoruz
 
Hamburg Fenerbahçeliler Derneği yönetim kurulu tarafından yapılan ,Hamburg Galatasaray Derneği başkanı Durak Demir ve yönetimini esefle kınandıkları belirtilen açıklamada;
 
 
Şimdi soruyoruz;
 
Ayrıştırıcı ,kutuplaştırıcı, nifak sokucu , her fırsatta Fenerbahçe camiasına , ahlaksız, şerefsiz, hırsız diyen ve hatta, tüm Fenerbahçelileri "Türkiye Cumhuriyet’ine ve Atatürk’e düşman ilan edip , darbeci" sıfatı ile bizlerin onuru , gururu , şerefiyle oynayan bu holigan maalesef ve maalesef, Türkiye'mizin diğer bir güzide kulübü olan Galatasaray'ın Hamburg derneği yönetim kurulunda yer alıyor. Yönetim kurulunda olmuş olduğu için de daha da güçlü bir şekilde saldırıp ,Trabzonspor taraftarlığını bırakarak Galatasaray'ın gücünü kullanıp, hakaretleriyle başta işini yapan medya çalışanları olmak üzere çok daha fazla kesime ulaşıyorsa, sessiz kalmak ve zaman zaman destek çıkmakla, bu insana ve nefret söylemlerine çanak tutmuş olmuyor musunuz?
Hamburg Galatasaray Derneği yönetim kurulu desteği ile daha da güçlenip, içindeki kini daha da büyük bir kesime yaymasına vesile olan , senelerce bizlere yapmış olduğu hakaretleri "bireyseldi" kılıfıyla örtbas edip, zaman zaman destek çıkan , bunlara "sessiz kalıp göz yuman" Hamburg Galatasaray Derneği başkanı Durak Demir'i ve yönetimini esefle kınıyoruz.
 
Hamburg Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu
 

 
 
 

 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı