Hamburg Eyalet Hükümeti’nden, şirketlere destek için reform önergesi

Hamburg Eyalet Hükümeti, koronavirüs pandemisinden olumsuz etkilenen şirketlere yönelik oluşturulan destek fonundan, tek kişilik şirketlerin de yararlanabilmesi için reform önergesi sunacak.

Hamburg 6 Ekim 2020 20:36
Hamburg Eyalet Hükümeti’nden, şirketlere destek için reform önergesi
-A +A

Hamburg Eyalet Hükümeti, koronavirüs pandemisinden zarar gören şirketlerin korunması ve desteklenmesi yönündeki uygulamalarını sürdürüyor.
Eyalet Hükümeti, Almanya Federal Hükümeti’nin koronavirüs pandemisinden olumsuz etkilenen şirketler için oluşturduğu fondan, tek kişilik şirketlerin engelsiz şekilde yararlanması için girişimlerde bulunacak.
Bu paralelde, Hamburg Eyalet Hükümeti, tek kişilik şirketlerin pandemi yardımlarından kolay faydalanabilmeleri için reform önergesi sunacak.
Hamburg Eyalet Hükümeti’nin vereceği önerge ile başvuru şartlarının hafifletilmesi, başvuruda yaşam giderlerinin de hesap kapsamına alınması hedefleniyor.
Buna ek olarak, pandemiden daha fazla etkilenilmesine yol açan özel durumlarda, fondan yararlanma süresinin de üç ay uzatılması öngörülüyor.

23.3 milyarlık fonun sadece yüzde 3’ü aktarılabildi

Federal Hükümet’in 31.08.2020 tarihinden itibaren yararlandırmaya başladığı 23.3 milyar euroluk fonun, yalnızca yüzde 3’ü olan 700 milyon euro başvuru yapan ihtiyaç sahibi şirketlere aktarıldı.
Başvuruların bu derecede az olmasının nedeni olarak, fondan yararlanmak için konulan
şartların çok ağır olması gösteriliyor.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı