Hamburg'daki Atatürkçüler 'Zeynep Arslan' dedi

Zeynep Arslan 'Ben ne Coşkun Coştur beyin ne de Asım Kılıç beyin başkanı olacağım. Ben bu derneğin başkanı olarak görev yapacağım. Herkese aynı mesafede olacağım. KİMSEYİ AYRIŞTIRMADAN, KIRMADAN, İNCİTMEDEN HEP KONUŞACAĞIM.'

Hamburg 19 Mart 2018 00:19
Hamburg'daki Atatürkçüler 'Zeynep Arslan' dedi
-A +A

Zafer ÖZPOLAT
 
Hamburg Türk Toplumu’nun bulunduğu Haus 7. salonunda düzenlenen Genel Kurul'da  tek başkan adayı olarak seçime giren Zeynep  Arslan, 38 üyeden 21 üyenin  Evet oyunu alarak başkanlığa seçildi.

Tek başkan olarak seçime girilmesine rağmen üyelerden birinin gizli oylama isteme saçmalığına rağmen Zeynep Arslan’ın başkan seçildiği Genel Kurul'da Divan başkanlığını Hamburg Türk Toplumu Başkanı Mesut Sipahi, Divan üyeliklerine ise Erkan Erçin, Namık Yener seçilirken  derneğin üyesi Yurdal Arslan’ın Divan’a kadın üye seçilmemesini eleştirmesi üzerine Genel Kurul'a katılan Alman Sosyal Demokrat Parti(SPD) Hamburg Eyalet Milletvekili Güngör Yılmaz da üyelerin oyu ile divan üyesi oldu.
 
Üç kişinin üyelikleri tartışıldı.
 
Eski yönetim tarafından üye kabul edilmeyen Himmet Keklikçi, Durak Demir ve Aytül Kılıç’ın üye başvurularının kabul edilmemesinin tartışıldığı Genel Kurul'da Divan Başkanı Mesut Sipahi  tüzük gereği  üye kabul edilmeyenlerin  Genel Kurul'da görüşülebileceğini, en üst organ Genel Kurul'un karar vereceğini yeni üyelerin genel kurulda seçilmesi halinde oy kullanamayacağını belirtmesi sonrası üyelikleri kabul edilmeyen kişilerin istekleri doğrultusunda Genel Kurul'da daha sonra  ele alınmayarak konu üzerine karar yeni seçilen yönetim kuruluna bırakıldı.
 
‘Ben Coşkun Coştur’un ve  Asım Kılıç’ın başkanı değilim.’
 
Genel Kurul'da konuşma yapan derneğin başkanlığına seçilen Zeynep Arslan, önemli açıklamalarda bulundu.
Sosyal medyada birbirlerini acımasızca eleştiren, 7 Kasım 2016 tarihinde derneğin başkanlığını durdurduğunu söyleyip CHP Hamburg başkanlığı görevini  yürüten Coşkun Coştur ile  derneğin üyesi Asım Kılıç'ın  başkanı olmadığını Hamburg Atatürkçü Düşünce Derneği başkanı olarak görev yapacağını söyleyen  Zeynep Arslan, ‘Dernek üyelerinin potansiyeli ve bu dernekteki dört yıllık tecrübelerimin ışığında derneğimizi şu anda bulunduğu noktadan çok daha ileriye taşıyacağıma inancım sonsuzdur. Ancak bunu sizlerin ve yeni seçilecek yönetimin desteği ile başaracağıma inanıyorum. Derneğime yönelik tüm yapıcı eleştirilere açık olacağım. Yapıcı eleştirilerin bizi daha ileri götüreceğine inanıyorum. Hedeflerim arasında üye sayımızı şu andaki üye sayısının iki katına çıkaracağımızı  düşünüyorum.
Yeni üyeler ile yeni fikirlerle daha güçlü olacağımıza inanıyorum. Birlikten güç doğacağına inanıyorum. Dernek küçük olsun benim olsun  varsayımından bir an önce vazgeçelim. İşimize dernek çalışmalarımızı yapacak bir yer  bulmakla  başlayacağız. Atatürk’e gönül veren dostları bir araya  getirmeyi amaçlıyoruz. Dernek binamızda Zübeyde Hanım köşesi açacağız.’
dedi.
 
Hamburg’da Atatürk adı bir sokağa verilmeli
 
 Zeynep Arslan  konuşmasında,  Atatürk’ü Alman ve Türk toplumuna anlatmanın yolunun  salonlardaki etkinliklerde olamayacağını belirterek ‘Hamburg’da bir sokağa Atatürk adının verilmesi için çalışacağım. Atatürk’ün bir heykelinin Hamburg’da bir yere neden dikilmesin? Atatürk’ün ölüm yıldönümünde üyelerimize yönelik Selanik’e gezi düzenleme çalışması yapacağım. Coşkun Coştur ile Asım Kılıç’ın sosyal medya üzerinde yaptığı tartışma derneğimizin tartışma platformu olmamalıdır. Ben ne Coşkun Coştur beyin ne de Asım Kılıç beyin başkanı olacağım. Ben bu derneğin başkanı olarak görev yapacağım. Herkese aynı mesafede olacağım. KİMSEYİ AYRIŞTIRMADAN, KIRMADAN, İNCİTMEDEN HEP KONUŞACAĞIM.' diyerek devam etti.
Kasa ve faaliyet raporlarının okunması sonrası Zeynep Arslan’ın başkan seçildiği genel kurulda, yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:
Zeynep Arslan(Başkan), Mehtap Gökçe Kaplan(Başkan Yardımcısı), Azmi Çelik(Başkan Yardımcısı), Şuayip Karakuş(Kasa)
Yönetim Kurulu: Murat Cömert, Şenol Keser, Hülya Keser, Hatice Birinci, Pembe Koçoğlu
Yedek Üyeler:  Ahmet Birinci,Recep Kaprol,Yurdal Arslan
Denetleme Kurulu: Celal Cengiz, Coşkun Coştur, Atilla Artunç, Naci Kayran.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Prof. Dr. Levent Seçer

18:42 19 Mart 2018

Atatürk'ün akıl ve bilim mirasına umarım bu sefer yeni kadro sahip çıkar. Zira geçmişe baktığımızda yapılan sadece resimlerde kalan görüntüler.Atatürk hiç kimsenin farklı amaçlarla kullanmasına bir amaç olmamalı. Şu günlerde her zamankinden daha çok onun devrimlerine ihtiyacımız olduğu bir zaman.Toplum aydınlık çağdaşlık İnsan hak ve özgürlüklerinin tüm güzelliklerinden ayrılmak ayrıltılmak üzere, bunun adına karanlık her yeri kaplamasın demek daha doğru olacak. Özellikle Avrupa ve Almanya da yaşayan Türk toplumu bu değişimin içinde olmalı.Bunun içinde Atatürk'ün devrimleri ilkeleri fikirleri
1000
Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv