Hamburg'da yaşlı bakım mesleği gözde

Almanya'nın Hamburg kentinde 2017/2018 Meslek eğitimi yılında kadın ve erkek olmak üzere 378 meslek eğitimi gören öğrenci yaşlı bakım mesleğini tercih etti.

Hamburg 15 Şubat 2018 23:25
Hamburg'da yaşlı bakım mesleği gözde
-A +A

Mücahid ERBEK/gazetehamburg

Almanya’nın Hamburg kentinde 2017/2018 Meslek eğitimi yılında kadın ve erkek olmak üzere 378 meslek eğitimi gören öğrenci yaşlı bakım mesleğini tercih etti.
 Sağlık görevlisi ve bakım yardımcısı mesleklerin´de ise bu rakam 322 öğrenci olurken, bakım hizmetleri sunan ,meslek eğitim hizmeti veren bakım ve sağlık kuruluşların sayısı ise 318’den 336’ya yükseldi.

'Her türlü desteği vereceğiz'

Sağlık Senatörü Cornelia Prüfer-Storcks (SPD) konu ile ilgili  yaptığı açıklamada, bakım sektörü´nün sorumluluk isteyen ama bir o kadar da gelecek vaad eden bir sektör ve meslek olduğunu söyledi.
 Storck açıklamasında ' Toplum olarak yaşlandıkça her bir sağlıkçı ve yaşlı bakıcı ´ya daha fazla ihtiyaç oluyor. Her birinin eğitimi de ,önem arz etmektedir. Bunu bilen halk bu bilinç ile hareket ederek, bakım ve sağlık sektörünü daha fazla tercih etmektedir. Hedefimiz bu mesleğin tercih edilmesi için her türlü desteği verip, bu mesleği daha cazip hale getirmek olacaktır ‘dedi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv