Hamburg'da seçimler hakkında kolay dilde bilgilendirici broşür

Önümüzdeki belediye meclisi ve eyalet parlamentosu seçimleri hakkında seçmenleri, seçim yasaları ve prosedürü üzerine kolay anlaşılır bir dilde aydınlatan broşürler basılacak.

Hamburg 7 Şubat 2019 22:01
Hamburg'da seçimler hakkında kolay dilde bilgilendirici broşür
-A +A

Hamburg Eyaletinde önümüzdeki belediye meclisi ve eyalet parlamentosu seçimleri hakkında seçmenleri, seçim yasaları ve prosedürü üzerine kolay anlaşılır bir dilde aydınlatan broşürler basılacak.
Hamburg Eyaleti SPD ve Yeşiller koalisyonu verdiği önerge, broşür sayesinde tüm seçmenlerin, ilk bakışta komplike görünen, seçim sistemini en iyi şekilde kavramalarını öngörüyor.
Broşürün, seçime katılım oranını olumlu şekilde etkilemesi amaçlanıyor.Wahlhilfebroschüre: SPD und Grüne stärken demokratische Teilhabe
Rot-Grün hat mit einem gemeinsamen Antrag neue Infomaterialien für die bevorstehende Bezirks- und Bürgerschaftswahl in den kommenden Monaten auf den Weg gebracht. Eine Wahlhilfebroschüre in leicht verständlicher Sprache soll künftig dazu beitragen, dass alle mit oder ohne Behinderungen oder Sprachschwierigkeiten von ihrem Wahlrecht gleichermaßen Gebrauch machen können.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı