Hamburg'da Karadeniz rüzgarı esti

Hamburg Trabzonlular ve Trabzonspor Taraftarları Derneği tarafından, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hamburg Karadenizliler gecesi bu sene de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Hamburg 26 Aralık 2018 23:23
Hamburg'da Karadeniz rüzgarı esti
-A +A

Hamburg Trabzonlular ve Trabzonspor Taraftarları Derneği tarafından, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hamburg Karadenizliler gecesi bu sene de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 
Hotel Class'da yapılan etkinliğe Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel başta olmak üzere Eğitim Ataşesi Dr. Safiye Genç, Ticaret Ataşesi Uğur Özcan, Hamburg ve Berlin'de faaliyet gösteren çeşitli derneklerin başkan ve üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler ile aileleri katıldı. 

Gecede ilk olarak Hamburg Trabzonlular Derneği Başkanı İlhan Yılmaz söz aldı. Başkan Yılmaz her yıl Karadenizliler gecesini düzenlediklerini vurgulayarak, dernek olarak yaptıkları çalışmaları anlattı. Her sene daha da yoğun bir katılımla bu geceyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yılmaz, önümüzde ki yıllarda da Karadenizliler gecesini düzenlemeye devam edeceklerini söyledi. 
Yılmaz, "Bu tarz geceler kültürümüzün devam etmesi için de çok önemli. Biz bu gecelerde aynı zamanda kültürümüzü tanıtıyoruz. Bir ülkeyi yıkmak için önce kültürünü silmeniz lazım. Bu nedenle biz bu tarz etkinlikleri elimizden geldiği sürece devam ettireceğiz. Bizim amacımız kültürümüzü gelecek nesillere tanıtmak. Bu konuda bir çok proje düzenliyoruz. Türkiye'de dört üniversite ile ortak projelerimiz var. Türkiye'den buraya öğrenciler geliyor, buradan da Türkiye'ye öğrencilerimizi gönderiyoruz. Bunun gibi yaptığımız daha bir çok proje ile yeni nesile kültürümüzü anlatıyoruz" dedi. 

Gece de Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel'de bir konuşma yaparak geceyi düzenleyenlere teşekkür etti. 
Hamburg Karadenizliler gecesinde bu sene de yoğun bir katılım ve büyük bir coşku vardı. Yaklaşık bin yüz kişinin katıldığı gecede, sanatçılar Onay Şahin, Nuray Aksoy, Aydın Akyol, Tahsin Terzi, Ali Bulut ve Grup İnci sahne aldı.
Sanatçılar seslendirdikleri şarkılarla katılımcıları coşturdular. Geç saatlere kadar devam eden etkinlikte katılımcılar bol bol horon tepti, kolbastı oynadılar.

Kaynak : türkses

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv