Hamburg’da düğün salonları sahipleri endişeli

Almanya’nın Hamburg kentinde düğünlerin yasaklanması sonrası düğün sahipleri bir araya gelerek endişelerini durum değerlendirmesi yaptılar.

Hamburg 17 Mart 2020 20:46
Hamburg’da düğün salonları sahipleri endişeli
-A +A

Almanya’nın Hamburg kentinde düğünlerin yasaklanması sonrası düğün sahipleri bir araya gelerek endişelerini durum değerlendirmesi yaptılar.
30’a yakın düğün salonu sahiplerinin buluştuğu basına kapalı yapılan toplantı sonrası La Mira Düğün Salonu işletmecisi Turgut Duman yaptığı açıklamada ‘Corona virüs salgınını önlemek için Hamburg Sağlık Bakanlığı 15.3.2020 tarihine nihai kararında tüm düğünlerin 30.4.2020 tarihine kadar yasaklamıştır açıklamasını officiel olarak Sağlık Bakanlığından da teyit ederek almış bulunmaktayım. Hamburg düğün salonları olarak bugün bir araya gelerek bugün gerekli makamlardan aldığım bilgileri paylaştım ve durum değerlendirmesi yaptık. Ben geçen hafta acil çıkan kararın ne yazık ki, tam anlaşılır olmadığı için bazı salonlar sağlık daireleri tarafından bölgesel olarak kapatılma kararları Karşısında mağdur oldular.
Bu davranışı kınadığımızı da belirtmek istiyoruz.
Çünkü karar şu şekildeydi, 1000 kişi üzeri etkinlikler kesinlikle yasaktır. 1000 kişi altı etkinlikler ise yapıla bilinir. Eğer aşırı gereklilik yoksa iptal edilmesi veya ileri bir tarihe alınması tavsiye edilir şeklindeydi.
Buda ne yazık ki ,bazı salonlarda düğünler ortasında sağlık dairesi ve polisler tarafından kapatılarak salon sahipleri düğün sahipleri ve misafirler mağdur edildi. Sağlık Bakanlığı veya herhangi bir kurumun nihai kararların aciliyeti tabii ki gözardı edilmeden çok düşünülerek hiçbir tarafı mağdur etmeden tek anlamlı verilmelidir.Yani herkesin anlayacağı dilde verilmelidir
’dedi

 

İflas edebiliriz

Turgut Duman açıklamasında mali yardım yapılmazsa iflas edebileceklerini belirterek ‘Bugün gerekli ön görüşmeleri yaptık. Diğer salon sahibi arkadaşlarımla bu bilgileri ilk elden paylaşarak maddi yardımlar için başvuracağız. Maliye Bakanı’nın küçük ölçekli ve orta ölçekli şirketlere mali kolaylıklar, vergi kolaylıkları ve eleman maaşlarından ödeme kolaylıkları sağlanacağını açıkladı. Ticaret odası görüşmelerimde de önümüzdeki hafta içerisinde çabuk kredilendirme ve mali destekler sunulacağı bugün aldığımız bilgiler arasında. İnsanlarımızın ve kendi sağlığınız tabii ki her şeyin üstündedir. Bu bilinçle Bugün sağlık Bakanlığından pek anlamlı kararın yürürlükte olduğunu ve düğünlerin geçici bir süre yasaklandığını ve yasağın kaldırıldı gibi tekrar Hamburg halkına ve düğün sahiplerimize kontrağı geçen düğünlerin yeni tarih erteleyerek yapılmasını sağlayacağız. „ diye konuştu.
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı