Hamburg'da “Okul Barışı Anlaşması” uzatılması görüşüldü

Hamburg Parlamentosu “Aktüalite Saati”nde SPD, Yeşiller, CDU ve FDP partilerinin ortak kararıyla 2010 yılında yapılan “Okul Barışı Anlaşması”nın uzatılması ele alındı.

Hamburg 21 Ağustos 2019 00:41
Hamburg'da “Okul Barışı Anlaşması” uzatılması görüşüldü
-A +A

Parlamentonun “Aktüalite Saati”nde SPD, Yeşiller, CDU ve FDP partilerinin ortak kararıyla 2010 yılında yapılan “Okul Barışı Anlaşması”nın uzatılması ele alındı.
Anlaşma okul sistemi ve yapısında 2025’e kadar değişiklik yapılmamasını öngörüyor. Eğitimin hem öğrenciler, hem de veli ve öğretmenler için hesaplanabilir ve güvenilir kalması amacı güden anlaşma, ders kalitesinin artırılmasını hedefliyor.
Buna ilişkin olarak çeşitli nedenlerden kaynaklanan ders iptalleri oranının düşürülmesi ve öğretmenlere destek için okullarda çalışan idari eleman sayısının önemli ölçüde artırılması amaçlanıyor.
Yine bu bağlamda öğretmenler için daha adil bir ücretlendirme gerçekleştirmek için memur statüsündeki ilköğretim, semt okullarında ve liselerde çalışan öğretmenlere eşit aylık ödenecek.

Verlängerung des Schulstrukturfriedens

Im Rahmen der Aktuellen Stunde debattiertte die Bürgerschaft, die von den Fraktionen von SPD, Grünen, CDU und FDP vereinbarte Verlängerung des 2010 geschlossenen Hamburger Schulstrukturfriedens. Die der Verlängerung zugrundeliegende Einigung sieht vor, die Schulstruktur bis 2025 unverändert zu lassen. Stattdessen soll die Verbesserung der Unterrichtsqualität weiter im Fokus stehen. Unter anderem dadurch, den Unterrichtsausfall weiter zu reduzieren und die Lehrkräfte an Schulen mit zusätzlichen Stellen in der Verwaltung zu entlasten. Die Vergütung der Lehrtätigkeit wird gerechter ausgestaltet. Verbeamteten Lehrerinnen und Lehrer an den Grund-, Stadtteilschulen und Gymnasien werden künftig eine einheitliche Besoldung erhalten.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı