Hamburg'da HVV vapur seferlerini artıracak

Hamburg Trafik İşletmeleri Birliğinin (HVV) sık kullanılan 62 numaralı Finkenwerder vapur hattının sefer sayısının artırılması için iktidar partileri parlamentoya bir önerge sundu

Hamburg 10 Aralık 2019 21:18
Hamburg'da  HVV vapur seferlerini artıracak
-A +A

Hamburg Trafik İşletmeleri Birliğinin (HVV) sık kullanılan 62 numaralı Finkenwerder vapur hattının sefer sayısının artırılması için iktidar partileri parlamentoya bir önerge sundu.
Sekiz maddeden oluşan önerge, deniz yoluyla daha hızlı ulaşım için 62 numaralı vapur hattında, her 10 dakikada bir vapur kalkmasını ve daha az iskelede duracak, yeni “ekpres vapur” seferlerinin başlatılmasını öngörüyor.
Ayrıca karbondioksit salınımı sıfır olan yeni teknolojiye sahip vapurların tedariki ve kısa vadede söz konusu hattaki yoğunluğu azaltmak için ek vapurların kiralanması konusunda gerekli ön araştırmanın yapılması da önergenin sıraladığı maddeler arasında

HVV Fährverkehr stärken


Die Regierungsfraktionen wollen die Angebots-offensive des HVV auch auf den Fährverkehr aus-dehnen. Ein entsprechender Antrag wurde in der Bürgerschaft beraten. Der Antrag beinhaltet acht Maßnahmen, mit denen die besonders stark fre-quentierte Fährlinie 62 (Finkenwerder) weiter gestärkt werden soll. Dazu zählen unter anderem die Einrichtung einer Expressfähre und ein durchgängiger Zehn-Minuten-Takt. Zudem sollen Fährschiffe, die neu angeschafft werden, emis-sionsfrei betrieben werden. Um den Fähr-verkehr kurzfristig zu entlasten, soll außerdem die Charterung von Schiffen geprüft werden.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı