Hamburg Avukatlar Barosuna iki Türkiye kökenli Avukat aday

Hamburg Türkçe Konuşan Avukatlar Derneği Muhammed Çiftçi’yi aday gösterdi

Hamburg 3 Nisan 2020 21:25
Hamburg Avukatlar Barosuna iki Türkiye kökenli Avukat aday
-A +A

Hamburg Avukatlar Barosu, 30 Nisan 2020 tarihinde görev süresi dolan yönetim kurulu üyelerinin yerine yeni üyelerin belirlenmesi için seçim mektuplarını baroya kayıtlı üyelere göndermeye başladı.
Baro üyeleri, 10 binden fazla üyesi ve 26 yönetim kurulu üyesi bulunan Hamburg Avukatlar Barosu seçimlerinde görev süresi dolan 13 üyenin yerine, 24 Nisan 2020 tarihine kadar kendilerine posta yoluyla gönderilen seçim pusulalarıyla adaylarını belirleyecekler. Seçimler sonucu yönetim kuruluna seçilecek 13 avukat, 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren 4 yıllık görevlerine başlayacaklar. Avukatlar Barosu’nun görevleri arasında profesyonel meslek denetimi, arabuluculuk, Hâkim Seçim Komitesi, bilirkişi raporlarının hazırlanması, mesleki eğitim, iş kurma, hukuk eğitimine katılım desteği, adalet politikası sorunları gibi konular yer alıyor.

Hamburg Avukatlar Barosu 2020 yönetim kurulu seçimlerine bu sene 2 Türkiye kökenli Avukat da aday oldu.
Ceza Hukukunda uzman Avukat Gül Sabiha Pınar (51) ve Almanya ve yurtdışındaki olağan mahkemeler önünde, ticari anlaşmazlıklarla ilgili dava açılması konusunda uzman avukat Muhammed Çiftçi (44), 14 kişilik listede alfabetik sıraya göre yer aldılar.


 Hamburg Türkçe Konuşan Avukatlar Derneği  Muhammed Çiftçi’yi aday gösterdi

Hamburg Türkçe Konuşan Avukatlar Derneği, Hamburg Avukatlar Barosu 2020 Yönetim Kurulu seçimlerinde üyeleri olan Avukat Muhammed Çiftçi’yi oybirliğiyle aday gösterdiğini açıkladı. Hamburg Türkçe Konuşan Avukatlar Derneği Başkanı Kemal Su, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
Almanya’da barolarda göçmen kökenli, Türkiye kökenli yönetim kurulu üyelerinin olmasının zamanı geldi de geçiyor bile. Nüfusunun üçte biri göçmen kökenli olan Almanya’da geç kalınmış bir adımdır ve nüfus yoğunluğuna oranla temsil oranımız da daha yüksek olmalıdır. Bu nedenle meslektaşımız Muhammed Çiftçi’nin Hamburg Avukatlar Barosu yönetimine seçilmesi halinde görevini layıkıyla yerine getireceğine inancımız sonsuzdur. Kendisi yönetimde biz göçmen kökenli avukatları en iyi şekilde temsil edecektir. Meslektaşımızı dernek olarak destekliyoruz. Bizler de özellikle göçmen kökenli müvekkillerimizin haklarının korunmasına ve buradaki temsillerine yönelik hukuksal çalışmalarımızı profesyonel şekilde sürdürmeye devam edeceğiz”.


Adaylığıyla ilgili hedeflerine değinen Muhammed Çiftçi ise, “Geniş uluslararası mesleki deneyimim ve Hamburg Barosu ile birlikte yabancı baro birliğine üyeliğimden dolayı, hukuk mesleğinin ulusal bir perspektifin ötesine geçen faaliyetler ve mesleki ihtiyaçları hakkında daha derinlemesine bir bakış geliştirdim. Bu deneyimle tüm baro üyelerinin çıkarlarına hizmet etmek istiyorum. Bu nedenle meslektaşlarımın oylarına talibim” şeklinde açıklama yaptı.
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı