Hamburg 'da kent temizliği için yılda 80 milyon harcanıyor

Daha temiz bir Hamburg için bir yıl önce, Hamburg Senatosu ve Belediye Temizlik Hizmetleri Dairesi (SRH) tarafından başlatılan “Temizlik Kampan-yası”nın bilançosu çıkartıldı.

Hamburg 26 Haziran 2019 20:39
Hamburg 'da kent temizliği için yılda 80 milyon harcanıyor
-A +A

Daha temiz bir Hamburg için bir yıl önce, Hamburg Senatosu ve Belediye Temizlik Hizmetleri Dairesi (SRH) tarafından başlatılan “Temizlik Kampanyası'nın bilançosu çıkartıldı.
Buna göre kentin caddelerinin, sokaklarının ve yeşil alanlarının daha temiz olması için belediye ait temizlik şirketlerinde 440 ek kadro sağlandı.
Sokağa sigara izmariti gibi çöp atanları tespit etmek için kurulan 30 kişiden oluşan “Waste Watcher” adlı gezgin “çöp detektifleri” ekibinin ise şimdiye kadar toplam 100 bin euro ceza kestiği de açıklandı.
Hamburg’un kent temizliği için her yıl ortalama 80 milyon euro harcadığı belirtildi

Ein Jahr Sauberkeitsinitiative Hamburg

Die Bürgerschaft debattiertte über die erfolg-reiche Sauberkeitsoffensive von Senat und Stadt-reinigung Hamburg (SRH). Neuerung der 2018 gestarteten Sauberkeitsoffensive sind eine deut-liche Mittelerhöhung sowie die Personalauf-stockung um 440 Stellen. Durch die 30 neuen Waste Watcher, die vor Ort für Sauberkeit sorgen und Verwarn- und Bußgelder gegen Personen aussprechen können, die Zigarettenstummel usw. auf die Straße werfen, hat die Stadt bereits mehr als 100.000 Euro eingenommen. Hamburg gibt rund 80 Millionen Euro pro Jahr für die Sauberkeit unserer Stadt.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı