Gurbetçi Aile 8 Aydır Kayıp Hacı'yı Arıyor

21 YAŞINDAKİ Hacı Bayram Bozdoğan, geçen yıl 15 Eylül'de ailesiyle Türkiye'ye tatile gitmek için Avusturya'daki evinden ayrıldı.

Almanya 16 Eylül 2018 18:12
Gurbetçi Aile 8 Aydır Kayıp Hacı'yı Arıyor
-A +A

21 YAŞINDAKİ Hacı Bayram Bozdoğan, geçen yıl 15 Eylül'de ailesiyle Türkiye'ye tatile gitmek için Avusturya'daki evinden ayrıldı. Bir süre sonra telefonda görüştüğü ailesine Almanya'ya yerleşip orada hayatını sürdürmek istediğini söyleyen Hacı Bozdoğan, ailesiyle en son 29 Ocak'ta görüştü. Almanya'da ve mutlu olduğunu söyledi. Anne ve babası da o günden sonra çocuklarından bir daha haber alamadı. Günlerce oğullarının kendisini aramasını bekleyen Kahramanmaraşlı gurbetçi aile, araştırmaları sonucunda Hacı'nın Almanya'da olmadığını öğrendi ve bunun üzerine Türkiye'ye giderek aramaya başladı. Çocuklarını bulmak için bir dedektif gibi iz süren gözü yaşlı aile, Hacı Bayram Bozdoğan için kayıp başvurusunda bulundu. Aile, daha sonra oğullarının en son kaldığı Mersin'e giderek burada aramalarına devam etti. Çabaları sonuçsuz kalan aile, bir kez daha hayal kırıklığı yaşadı.

'DEVLETİMİZ BİR HABER VERSİN'

Oğlunun bulunması için devlet büyüklerinden yardım isteyen baba Kadir Bozdoğan, şunları söyledi: "7 bin euro parası vardı yanında, parası bitince mi başına bir şey geldi bilmiyoruz. Zararlı alışkanlığı var mı bilmiyoruz. Otelde alkol aldığını söylediler. İçişleri Bakanlığımıza çağrı yapıyorum. İstanbul'da bekliyorum bir yerden haber almak için. Yaşıyorsa, kanunen arama hakkım yok ama onun yaşadığını öğrenmek istiyorum babası olarak. Bu olay duyulacaktır. Biz sevindik oğluma Almanya iyi gelmiş diye. Evden ayrılırken biraz psikolojik rahatsızlıkları var gibiydi. 'En kısa zamanda görüşürüz' deyip kapattık telefonu. Almanya'da olduğunu biliyorduk ama Türkiye'den çıkmamış. Oğlumu duyan, gören varsa bütçemiz müsaade ettiğince onlara yardım edeceğiz. Sağ olduğunu gösteren bir fotoğraf istiyoruz. Bizim bu işi çözme imkanımız kalmadı. İşimi, gücümü bırakıp oğlumu aramaya gittim. Başkanımıza ve İçişleri Bakanımıza sesleniyorum. Emniyetin bu işi çözeceğine çok inanıyorum. Sağ olduğu haberini almak istiyorum. Devletimiz bize bir haber versin."

'HASRETİYLE YANIYORUM'

Hacı Bayram Bozdoğan'ın annesi Elif Bozdoğan ise, "Oğlumu 1 yıldır görmüyorum, hasretiyle yanıyorum. Dönsün evine. Allah aşkına gören varsa haber versin. Hayatından endişe ediyorum. Bize çok düşkündü. Biz çok birbirine bağlı bir aileydik. Perişan haldeyiz. Sizlerden yardım bekliyoruz. Öldük biz, öldük" diye konuştu.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv