Göçmenler Sorunların Anasıdır" Diyen İçişleri Bakanı Konuşurken, Oturumu Yöneten Başkanlık..

FEDERAL Meclis Başkanı Wolfgang Schaeuble'nin yönettiği bu sabahki oturumun divan başkanlığı üyeliğini Sosyal Demokrat Parti (SPD) milletvekili Gülistan Yüksel ile Sol Parti milletvekili Gökay Akbulut yaptı.

Almanya 13 Eylül 2018 22:17
Göçmenler Sorunların Anasıdır" Diyen İçişleri Bakanı Konuşurken, Oturumu Yöneten Başkanlık..
-A +A

FEDERAL Meclis Başkanı Wolfgang Schaeuble'nin yönettiği bu sabahki oturumun divan başkanlığı üyeliğini Sosyal Demokrat Parti (SPD) milletvekili Gülistan Yüksel ile Sol Parti milletvekili Gökay Akbulut yaptı. Yüksel, Schaeuble'nin sağında, Sol Akbulut da soluna oturdu.

"Göçmenler sorunların anasıdır" sözleriyle Almanya'da büyük tepki çeken Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, meclis kürsüde konuşurken, başkanlık divanı kürsülerinde de iki göçmen kökenli milletvekilinin oturması büyük bir tesadüf oldu. Yüksel ve Akbulut, bu sabah saat 09.00'da başlayan oturumu Meclis Başkanı Schaeuble ile birlikte öğlene kadar yönetti. SPD'li Yüksel mecliste iki dönemdir milletvekilliği yaparken, Akbulut, geçen yıl eylül ayında yapılan seçimlerde Sol Parti listesinden ilk kez meclise girmişti.

MECLİSTE 14 MİLLETVEKİLİ Almanya Federal Meclisi'nde bu dönem 14 Türkiyekökenli milletvekili bulunuyor. SPD'den altı, Yeşiller'den beş ve Sol Parti üyesi de üç milletvekili mecliste görev yapıyor. Türkiye kökenli milletvekilleri şunlar: Aydan Özoğuz, Cansel KızıltepeMetin Hakverdi, Gülistan Yüksel, Elvan Korkmaz, Mahmut Özdemir (SPD), Cem Özdemir, Ekin Deligöz, Filiz Polat, Canan Bayram ve Danyal Bayaz Yeşiller ve Sevim Dağdelen, Evrim Sommer ve Gökay Akbulut (Sol Parti).

Kaynak : Hürriyet

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv