Göçmenler Birliği 20. Olağan Genel Kurulunu yaptı

Merkezi Elmshorn şehrinde başarılı çalışmalar yapan Göçmenler Birliği 20. seçimsiz olağan genel kurulunu 30 Delege ve Üyelerinin katılımı ile yaptı.

Almanya 22 Mart 2014 16:18
Göçmenler Birliği 20. Olağan Genel Kurulunu yaptı
-A +A

Merkezi Elmshorn şehrinde  başarılı çalışmalar yapan  Göçmenler Birliği 20.  seçimsiz olağan genel kurulunu 30 Delege ve Üyelerinin katılımı ile  yaptı.
Yapılan  genel kurul’a Onur Üyeleri’nden  Kurban Kavcıoğlu(Eski Koordinasyon Kurulu kurucularından ve Başkanı) ve Federal Milletvekili Dr. Ernst-Dieter Rossamnn’da katıldı.

 Üyelerin çoğunluğu ile divan heyetine  
Başöğretmen Helmut Dürnberg, Avukat Nicolai Overbeck, Politikacı Hans-Ewalt Mertens ve Genel Müdüre Neslihan Öznarin’den oluştu.
 
Çok yoğun olan Gündem Maddelerinden, öncelikle 2013 yılının Faaliyet Raporu Udo Radloff ve Nazan Malkoç tarafından sunulduktan sonra Aynura Sahmardanova(Kasacı Yardımcısı) ve Harun Raşit Öznarin(Kasacı) tarafından 2013 yılı Genel Gelir-Gider Muhasebesi sunuldu.
Söz alan Üyeler; Faaliyet ve Mali Raporların bu kadar güzel  her türlü ayrıntılarına kadar sunumundan çok memnun kalarak, genel yönetim kurulunun yaptığı başarılı ve hesaplı çalışmalarından dolayı tebrik ederek ibra ettiler.
2013 yılı Mali Raporuna göre: Gelir: 323.656,96 € ve Gider: 316.218,84 € olmuştur. Bu vesile ile 2013 yılı mali olarak çok zor bir dönemden geçmiş olmasına rağmen: 7.438,12 € ile 2014 yılına geçiş oldu.
 
Hazırlanmış olan 2013 yılı Kurum Katoloğu ayrıca tüm deleğe ve üyeler tarafından takdir görülürken, Yapılan İstatistiklerle 2013 yılında toplam 39.647 Katılımcıya ve 100.537 Fahri ve Mesleki Çalışma saatine ulaşılmıştır.
Göçmenler Birliğinde Geleneksel hale gelen “Yılın Gönüllüleri” Preziden Hayri Öznarin, Aspreziden olan Karl-Fred Pentzek ve Hansjörg Mauch tarafından, Preziden Öznerin’nin okuduğu Övgülerle hem birer Sertifika ve Primleri verildi. 2013 yılı Gönüllüleri: Barbara Marn, Nazan Malkoç, Hellmut Heine, Maria Heine ve Reinhard Pohl oldu
 
Genel istek ve temennilerin ardından tüm delege ve üyeler 20. Olağan Genel Kurul’un sonuna doğru   söz alan Preziden Öznarin, 2013 yılında direk kendisine, şahsına ve Göçmenler Birliğine yapılan hakaret içeren ve iftiralardan dolayı, Alman Basınında ve Almanya çapında çıkan heberlerden dolayı kendisinin Preziden görevini bırakmak istediğini ve affını istedi. Oybirliği ile ret edilmesinden sonra: Preziden Öznarin Güven Oylaması yapılmasını aksi takdirde görevini icraa etmeyeceğini söyledi ve sözlü güven oyu dilekçesi verdi.
Yapılan Güven Oylamasında Yüzde 100 % güven oyu alan Preziden Öznarin, kendisine gösterilen bu güven’den dolayı duyğulanarak: “Bundan sonra birbirimize daha fazla kenetlenmek ve, içerde ne olursa olsun, dışarıya ve bizlere zarar vermek isteyenlere karşı tek vücut ve tek Yürek olmamız gerekmektedir”, dedi.

 6.  Geleneksel Kuru Fasulye günü, Göçmenler Birliği Kadın Kolu tarafından hazırlanan, kuru fasulye  yapılarak kutlandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 4 Oy (%19)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%81)

Duyurular
Arşiv