Gençlik Merkezi Lukulule’nin genişletilmesi için 500 bin euroluk ödenek

İktidar ortakları Oberhafen’de bulunan Gençlik Merkezi Lukulule’nin 600 metrekarelik yeni alana kavuşması için 2020 Hamburg Parlamentosu Tadilat Fonundan 500 bin euroluk ödenek ayrılmasını bir önergeyle talep ettiler

Hamburg 21 Ocak 2020 12:52
Gençlik Merkezi Lukulule’nin genişletilmesi için 500 bin euroluk ödenek
-A +A

Hamburg'da iktidar ortakları Oberhafen’de bulunan Gençlik Merkezi Lukulule’nin 600 metrekarelik yeni alana kavuşması için 2020 Hamburg Parlamentosu Tadilat Fonundan 500 bin euroluk ödenek ayrılmasını bir önergeyle talep ettiler.
İktidar partilerinin parlamentoya sunduğu önerge, bünyesinde çocuk ve gençlere hip hop, break dans, müzik ve tiyatro alanında ken-dilerini geliştirme ve öz güven kazanma imkanı sunan ve yapılacak yeni salonlar sayesinde  uyum ve pedagojik eğitim çalışmalarını da artıracak olan merkezin genişletilmesini ve bariyersiz hale getrilmesini öngörüyor.
Genişletme çalışmaları için toplam gider miktarının yaklaşık 820 bin euro olduğu açıklandı. Parlamento Tadilat Fonunun dışında, çeşitli vakıfların da maddi katkı sağlayacağı açıklandı500.000 Euro für den Ausbau des Jugendkulturzentrums Lukulule e.V.

Die Regierungsfraktionen unterstützen den Aus-bau des Jugendkulturzentrums Lukulule e.V. mit 500.000 Euro aus dem Sanierungsfonds Hamburg 2020. Das neue Zentrum mit einer Fläche von 600 qm wird in einer der alten Eisenbahnhallen im Oberhafenquartier entstehen. Der Lukulule e.V. ist mit seinem besonderen Angebot im Bereich der Kinder- und Jugendarbeit beispielgebend. Hip-Hop, Breakdance, Singen und Schauspiel sind hier zuhause. Mit den neuen Kursräumen soll das pädagogische Angebot im Bereich der Integration weiter ausgebaut werden. Die Gesamtkosten der Baumaßnahme umfassen circa 820.000 Euro.

Lukulule e.V. wird neben der Bürgerschaft von mehreren Stiftungen unterstützt.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı