Festivalde Levent Üzümcü'nün üstün performansı ayakta alkışlandı

Hamburg'da süren Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivalinde Levent Üzümcü Ege'nin iki yakasından insan manzaraları içeren ve dostluk ve kardeşlik mesajı veren "Anlatılan Senin Hikayendir"i sahneledi.

Hamburg 21 Mayıs 2018 16:16
Festivalde Levent Üzümcü'nün üstün performansı ayakta alkışlandı
-A +A

ALMANYA'NIN Hamburg kentindeki Mut Tiyatrosu tarafından düzenlenen
1. Türkiye-Almanya Tiyatro Köprüsü Festivalinde, Levent Üzümcü "Anlatılan Senin Hikayendir" ile sahne aldı.
Delphi Showpalast salonunda düzenlenen iki perdelik oyunda Ege'nin iki yakasından insan hikayelerine yer verilen Cengiz Toraman'ın yazıp, yönettiği tek kişilik oyunda Levent Üzümcü performansıyla alkış topladı.
 
Dostluk ve kardeşlik mesajları
 
"Bir insanı tanımak demek, onun hikayesini bilmek demektir." cümlesinden hareket ederek kah güldürürken kah hüzünlendiren oyunda, Levent Üzümcü üç hikaye anlatıyor izleyicilere. Üzümcü, etkileyici sahne performansıyla, hikayelerdeki "Memet Dayı", "Adriana", "Stafili İbrahim", "Fenerci Ahmet", "Denizci Barış" ve "Niko" gibi karakterlerin farklı ülke, iklim ve yaşam içinde olsalar da, birbirine hiç de yabancı olmayan ve insanlıklarıyla aralarında ön yargıları kaldıracak güçte olduklarını gözler önüne serdi. Yaklaşık iki saatlik gösteri sonunda Üzümcü ayakta alkışlandı. Sanatçı izleyicilerin kırmayarak, kendileriyle fotoğraf çektirdi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv