Ferhat Güneyli & Yasemin Göksu' Berlin Urban Orchestra'' eşliğinde dinleyicilerinin karşısına çıkacak.

Berlin’li Özgün ve Anadolu Rock Müzik sanatçısı Ferhat Güneyli ''Buldular beni'' ve ''İşte Gidiyorum'' adlı albümlerinden sonra yeni repertuarı ile çokuluslu ''Berlin Urban Orchestra'' eşliğinde dinleyicilerinin karşısına çıkacak.

Almanya 11 Kasım 2018 20:40
Ferhat Güneyli & Yasemin Göksu'   Berlin Urban Orchestra'' eşliğinde dinleyicilerinin karşısına çıkacak.
-A +A

Berlin’li Özgün ve Anadolu Rock Müzik sanatçısı Ferhat Güneyli ''Buldular beni'' ve ''İşte Gidiyorum'' adlı albümlerinden sonra yeni repertuarı ile çokuluslu ''Berlin Urban Orchestra'' eşliğinde dinleyicilerinin karşısına çıkacak.
Son albümünde Selda Bağcan ile düet yapan sanatçı yine bir sürpriz yapıp Türkiye’nin eşsiz sesi Yasemin Göksu’nun desteğini alıp, düet için stüdyoya girdi. Sanatçı ''Sen değilmisin A Canım'' adlı düet bestesininin ve yeni sahne repertuarının prömiyerini Yasemin Göksu ile Berlin’in en önemli performans salonlarından Kulturbrauerei’da gerçekleştirecek. Biletler eventim.de internet adresinden temnin edilebilinir. Önsatış 15€ / Kapıda 20€ Yasemin Göksu kimdir? Müziğe 1994 yılında başlayan sanatçı pek çok solo albüme imza atmış, çok sayıda karma albüme katılmıştır. Rumeli ve Balkan ezgileri dışında, “Aldı Gitti” gibi şarkıları, klip çekmediği halde kulaktan kulağa yayıldı, videoları, internette milyonlarca kez izlendi.
Şarkıları filmlere ve dizilere hayat vermiştir. “Üç Kadın” adlı projesiyle bu coğrafyada yaşamış 13 kültürün kendi dillerinde türküleri Avrupada seslendirdi. Karadeniz' in güçlü sesi Erdal Bayrakoğlu ile birlikte, Rumeli ve Karadeniz türküleri ile hazırladıkları, "Rumeli'den o yani..." projesi ile Türkiye ve Avrupa ülkelerinde çeşitli konserler verdi.
Darbukanın ve ritmin efsane ismi Mısırlı Ahmet ve İspanyol Dansçı Cristiane Azem ile birlikte, baraklarla flamenko arasında köprü kurdu.İclal Aydın ile birlikte yaptıkları gündeme dair sinemasal sohbetli “Şarkılar Girmiş Hayatınıza” gösterisi çok ses getirdi. Suzan Kardeş ve Şebnem Sönmez ile birlikte hazırladıkları müzikli gösteri ile “Yeşilçam Şarkıları”nı sahneye taşıdılar.Son olarak “Anla” adlı teklisi ise 2018 nisan ayında Kınay Prodüksiyon etiketiyle müzik platformlarında yerini almıştır. Solo albümleri: "Gül Kuruttum" (1995 – Ada), “Kalanların Ardından" (1998 – Kuzey – Ada), “Ateş Oldum” (2005 – Seyhan) "Urumeli Hatırası" (2010 – Kalan), "Ah" (2014 - Anadolu Müzik)ö Single: “Anla” (2018 – Kınay) Ferhat Güneyli kimdir ? Ailesi Tokat’lı olan sanatçı 1969 Kırıkkale doğumlu. Sanatçının müzikle tanışması 1971 yılında Neşet Ertaş ile olmuştur. 1979 yılına kadar Kırıkkale ve Tokat’tan sonra ailesi ile Almanya’nın Berlin kentine yerleşti. İlkokulda mandolinle tanışan sanatçı 13 yaşında lisede özel trompet ve temel batı müzik eğitimi aldı. Lise yıllarında okul orkestrası ile sahne aldı. 16 yaşından sonra çeşitli hocalardan Türk Halk Müziği, bağlama, solfej ve şan dersleri aldı.
Almanya Genç Müzisyenler Yarışmasında ‘Akdeniz’ adlı bestesi ile ilk 10 beste arasında dereceye girdi. 1990-2000 yılları arasında kendi kurduğu oskestrası ile sayısız konserler verdi ve bir albüm çıkardı. Çokuluslu özel orkestrası ile Avrupada müzik festivallerinde sahne aldı. Nazım Hikmet, Yusuf Hayaloğlu, Nimet Erişen, Fuat Doğan ve Ziya Arslan gibi şairlerin şiirlerini besteledi. Besteciliği ile dikkat çeken sanatçının son albümünde beş bestesi bulunmakta. Albümler: Grup Dergah (1988), “Buldular Beni“ (1999-Ozan Plak), “İşte Gidiyorum“ (2016- Majör Plak), Single: “Veda Gecesi“ (2018 -beSound) 18. Kasım 2018 tarihindeki konserde sahne alacak müzisyenler: Gitar/Conny Kraeuter /GER; Gitar/Engin Süelözgen/TR; Bas/Umut Ilyas Kockazi/TR; Keyboard/Osman Kücükserif/BUL; Davul/Can Tüfekcioglu/TR; Klarnet/Duduk/Kaval/Deniz Mahir Kartal/TR; Paul Brody /Trompet/ENG; Uwe Lange/trombon/GER; Turgay Ayaydinli/Sax/TR; Sahin Demir/Bağlama/TR İletişim: info@besoundproduction.com.tr / info@kinayproduction.com +90 850885 1201 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 4 Oy (%19)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%81)

Duyurular
Arşiv