Fenerbahçe'de Fener Ol Kampanyası Başladı!

Ekonomik anlamda zor günler geçiren sarı-lacivertli takımda, Fener Ol kampanyası başladı. Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, "Fenerbahçe tarihinin en karanlık günlerinden birinde, aydınlık geleceğimize giden hareketi başlatıyoruz." denildi.

Spor 4 Nisan 2019 19:52
Fenerbahçe'de Fener Ol Kampanyası Başladı!
-A +A

UEFA ile yapılan Finansal Fair Play anlaşması sonrasında ciddi sıkıntılar yaşayan ve gelecek sezon Avrupa kupalarına katılmama riski ile karşı karşıya olan Fenerbahçe'nin maddi kaynak yaratmak için hazırladığı Fener Ol kampanyası başladı.

HEDEF 1 MİLYAR LİRA

Fenerbahçe'de kampanya için 1 yıl süre alındı. 31 Mayıs'a kadar 500 milyon TL, bir yıl içinde de 1 milyar TL toplanması hedefleniyor. Projeye ilk aşamada 37 ilde binlerce gönüllü sahada destek verecek. En düşük bağış bedeli 1 TL olarak belirlendi. Kampanya için 1 milyar TL ve 1 yıl süre için izin alındı. Hem gerçek kişiler hem de kurumlar kampanyaya "bağış", "sponsorluk" ve "reklam" şeklinde katılabilecek.

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

FenerbahçeBaşkanı Ali Koç FFP nedeniyle gelir elde etmek için kampanya başlatacaklarını belirterek, "31 Mayıs'a kadar 60-65 milyon euro gelir yaratamadığımız takdirde FFP konusunda Avrupa'ya gitme sıkıntısıyla karşı karşıyayız. Bu ne demek? Avrupa Kupasına, Şampiyonlar Ligine katılamamak söz konusu." demişti.

Fenerbahçe, Fener Ol kampanyasına destek yöntemlerini açıkladı

"FENERBAHÇE'NİN VARLIĞINA KASTETTİLER"

FB TV'de konuşan Ali Koç şu ifadeleri kulandı: "En zor günlerimizde kenetlenme, mücadele ne demek gösteren, geri dönüşlerin simgesi olan Fenerbahçe olarak, bugün 4 Nisan'da omuz omuza yeni bir mücadeleye daha başlıyoruz. Bundan 1462 gün önce, 4 Nisan 2015 tarihinde 40 can taşıyan Fenerbahçe otobüsü kurşunlandı. Fenerbahçe'nin varlığına kastettiler. Bundan sonra her 4 Nisan'da bugün yaptığımız gibi eylemlere devam edeceğiz.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı