Erol Buldak ‘ADAYIM’

Hamburglu iş adamı Erol Buldak CHP Hamburg ve Schleswig Holstein Birliği Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Başkanlığını sosyal medya üzerinden açıklayan Erol Buldak, adaylık için üyelerden destek istedi.

Hamburg 13 Nisan 2018 15:37
Erol Buldak  ‘ADAYIM’
-A +A


Zafer ÖZPOLAT/gazetehamburg

Hamburglu iş adamı Erol Buldak CHP Hamburg ve Schleswig Holstein Birliği Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Adaylığını sosyal medya üzerinden açıklayan Erol Buldak, adaylık için  üyelerden destek istedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi, demokratik işleyişleri bayrağına yazmış, bunun için çalışan, bu hedeflere ulaşmayı düstur edinen bir partidir.
 
15 Nisan Pazar günü Hamburg’un eğlence merkezi Reperbahn semtinde bulunan bir diskotekte Genel Kurul yapacak olan CHP Hamburg ve Schleswig Holstein Birliği’nin yer konusundaki tartışmalarına değinmeyen Erol Buldak açıklamasında daha çok birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Erol Buldak’ın sosyal medya üzerinden başkan adayı olduğu açıklaması şöyle’
Bildiğiniz üzere Cumhuriyet Halk Partisi, bir kitle partisidir. İçinde sosyal demokrasi esasları kapsamında çeşitli görüşleri ve yaklaşımları barındırması bu bağlamda çok doğaldır. Partiyi sosyal demokrat yapan da bu özellikleridir. Onu zenginleştiren tüm bu farklılıklar, olumsuzluklara, haksızlıklara, baskılara karşı omuz omuza veren çok renkli bir karşı duruşu da ortaya çıkarmaktadır. AKP diktatörlüğüne karşı bir "kale “gibi durabilmesi, çok önemli bir muhalefet odağı olması da partimizin bu özelliğine ilişkindir. Dolayısıyla, günümüzde bu oluşuma destek vermek, onu güçlendirmek sadece biz Cumhuriyet Halk Partililerin değil, tüm demokratların ortak hedefi olmalıdır.
Cumhuriyetimizden geriye kalan ne varsa onları korumak ve eldeki tüm güçleri birleştirerek “Yaşanılası Bir Türkiye" yaratmak için 2019 yılı çok önemlidir. 
Herhangi bir değişiklik olmazsa 2019 yılında yapılacak olan 3 seçim, sadece bizim değil çocuklarımızın ve torunlarımızın da geleceğini belirleyecek olan seçimlerdir.
Bütün bu gelişmeler kapsamında, “CHP HH SH BİRLİĞİ” mizin hiçbir sosyal demokrat temayüle uymayan, her zaman eleştirdiğimiz "ben merkezli “keyfi bir yöntem ile yürütülmesine tahammül etmemiz beklenemez. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi, demokratik işleyişleri bayrağına yazmış, bunun için çalışan, bu hedeflere ulaşmayı düstur edinen bir partidir.
Bir kez daha, “Sen-ben kavgası yaşanmasın.” diye; bir kez daha "İktidar kötü, bizse her şeyi çok iyi yaptık/yaparız. "denmesin diye, sonraki yıllarda "Kimse bizi uyarmamıştı. kolaycılığına teslim olunmasın diye, altını çize çize ve bütün gücümüzle haykırarak:
"Türkiye'nin, birleştirici gücünü bünyesinde barındıran Cumhuriyet Halk Partisi'nden başka umudu yoktur.” diyoruz.
Ülkemizin içinden geçtiği bu ağır dönemde, birliğimiz "sol"ile; herkesi, her kesimi daha fazla kucaklayan, hiç kimseyi dışlamayan, barışı ve kardeşliği savunan, insan hakları genelinde; özellikle kadın, çocuk ve çevre haklarına ve bunların savunulmasına öncelik veren, her şeyden önemlisi ülkenin başına musallat olmuş bu iktidarın gitmesi için ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini düşünen ve bunu planlayan, çok yönlü bakış açısı ile hareket etmek,istemek zorundayız.
Bu gerçekliğin farkında olan, sosyal demokrat olmanın ana fikrini ve evrensel ilkelerini benimsemiş, ırkçı anlayıştan uzak, insanları ötekileştirmeden kucaklayıcı olabilen tüm yoldaşlarımla birlikte CHP HH SH BİRLİĞİ'mizin uzun zamandır içinde bulunduğu çıkmazdan, sorumluluk bilinci ile kurtulmasına katkı sunmayı amaçlamaktayız.
Artık, Cumhuriyet Halk Partisi'nin önünü kesmek isteyen, sosyal demokrat fikirlerle bağdaşmayan, ülkeye ve dünyaya tüm toplumun değil, sadece bir kesimin partisi görüntüsünü veren bu anlayışa, "Dur!!" demenin zamanı gelmiştir.
"Mesele memleketse koltuklar teferruattır." söyleminin hayata geçirilmesi adına, lafla değil işle, bahanelerle değil, çözüm sunan fikirlerle, büyük emeklerle kurduğumuz birliğimizi sürdürmek için yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul'da CHP HH SH Birliği başkanlığına adayım. 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv