Erkan Şahin yine yalan söyledi

Erkan Şahin’in bir İnternet sitesine verdiği röportaj ’da ‘ Hedefimizde Altona yoktu ‘ açıklaması ile 20 Mayıs 2018 tarihinde düzenlediği basın toplantısında söylediği sözleri ile çelişti.

Hamburg 23 Mayıs 2019 00:06
Erkan Şahin yine yalan söyledi
-A +A


Zafer ÖZPOLAT

Erkan Şahin’in bir İnternet sitesine verdiği röportaj ’da ‘ Hedefimizde Altona yoktu ‘ açıklaması ile
20 Mayıs 2018 tarihinde  düzenlediği basın toplantısında söylediği sözler çelişti.
 
Hamburglu Alman-Türk Gençlik Birliği Başkanı Erkan Şahin , 19 Mayıs  Gençlik ve  Spor bayramı dolayısıyla düzenlediği etkinlikte bir haber sitesine verdiği röportajda Hamburg’un Altona semtinde Atatürk caddesi ve Atatürk anıtı ile ilgili resmi müracaat yapmadıklarını kabul ederken yeni bir yalan söyleyerek Altona belediyesine hiç bir şekilde resmi bir başvurumuz olmadı. Zaten öyle bir hedefimizde yoktu ‘ açıklamasında bulundu
 
Bu Ne çelişki ERKAN Şahin ?
 

Oysa Erkan Şahin TGH Genel kurulunda yaptığı konuşmada ve 20 Mayıs 2018 yılında düzenlediği basın toplantısında Erkan Şahin ‘Laik, demokrat, çağdaş ve medeni bir toplumun öncüsü olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün anılması, değerlerinin ve eserlerinin korunması  amacıyla Hamburg Altona semtinde Hospital strasse’nin adını  Atatürk Caddesi ,Hamburg Türk Toplumu (TGH)’nın bulunduğu yere Atatürk anıtı yapılmasını talep ediyoruz. Bunun için imza kampanyasını başlatmış bulunuyoruz.
 
Erkan Şahin’in bu açıklaması 20 Mayıs 2018 yılında Post gazetesi ve diğer basın organlarında yayınlandı.
 
 
RESMİ MÜRACAAT OLMADIĞINI GAZETEHAMBURG ÇIKARDI
 
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği etkinlik afişinde gecenin gelirinin yapılacak Atatürk anıtına bağışlanacağı belirtilmesi üzerine gazetehamburg olarak resmi müracaatın olup olmadığı yönünde bilgisine başvurduğumuz Sol Parti Altona İlçesi Belediye Meclis üyesi Hasan Burgucuoğlu komisyona böyle bir resmi müracaatın olmadığını daha sonra proje hakkında komisyona davet edilen Erkan Şahin’in sunduğu projenin ret edildiğini açıklamıştı.
 
 
Atatürk anıtı için para toplandı mı?
 
Gazetehamburg olarak Erkan Şahin’e konu ile ilgili olarak bilgi edinmek için defalarca  sormamıza rağmen röportaj vermekten kaçınan Erkan Şahin’in ‘Hedefimizde Altona yoktu’ açıklaması önceki açıklamalarıyla çelişmesi kafalarda soru işareti bıraktı.
Erkan Şahin'in Atatürk anıtı yapılması için para toplandı mı?
Son düzenlediği konserin gelirinin Atatürk anıtının yapılmasına harcanacağı yönünde duyurusu sonrası ne kadar gece geliri bağışlanacak soruları ise halen yanıt bekliyor
 

 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı