Erdal Özyağcılar, Almanya’ya “Hoşgeldin” diyecek

Avrupa seyircisini Türk tiyatrosuyla buluşturan, oyuncu Engin Seçgin yönetimindeki The Companies Productions bir oyunu daha Avrupa’ya taşıyor.

Magazin 29 Ocak 2020 13:15
Erdal Özyağcılar, Almanya’ya “Hoşgeldin” diyecek
-A +A

Avrupa seyircisini Türk tiyatrosuyla buluşturan, oyuncu Engin Seçgin yönetimindeki  The Companies Productions  bir oyunu daha Avrupa’ya taşıyor.
 
Donald Churchill’in aynı adlı eserinden çevrilen “Hoşgeldin Boyacı” Almanya’da Şubat’tan itibaren perde diyecek. Yapımcılığını Tiyatro Martı’nın, başrollerini ise Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in oluşturduğu oyunun yönetmenliğini ise Arif Akkaya üstleniyor.
 
Hoş Geldin Bocayı oyunu ile yıllar sonra tekrar sahnelere geri dönen Erdal Özyağcılar’ın Walter karakterini canlandırdığı oyunun hikayesi ise şöyle:
 
“Hoşgeldin Boyacı oyunu, varlıklı bir kadın olan Marcia’nın (Berna Laçin) seyahatte olan eşinin odasını boyatma telaşı ile başlıyor.Yıllardır oyuncu olma arzusu ile yaşayan Walter (Erdal Özyağcılar) boya yapmak amaçlı geldiği Marcia’nın evinde ev sahibesinin büyük bir sırrını öğreniyor! Davetsiz misafir olarak Marcia’nın evine giren Jane ( Gözde Çetiner) Marcia ile kocasının birlikte yasak aşk yaşadığını ve Marcia’yı bu aşkı kocasına söylemekle tehdit etmesiyle devam ediyor.”
 
Oyun Almanya ve Avrupa Turne Programı kapsamında  ilk etapta 01.02.20 - Hannover, 02.02.20 - Hamburg, 22.03.20 - Berlin, 04.04.20 - Frankfurt ve 05.04.20 - Mannheim,  ardından diğer Avrupa ülkelerinde seyirciyle buluşacak


Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı