Dünyanın En Güçlü Kadını Yine O

18 yıllık CDU liderliğini cuma günü bırakacak olan Almanya Başbakanı Angela Merkel 'Dünyanın En Güçlü Kadını' ünvanını bırakmıyor.

Almanya 5 Aralık 2018 20:26
Dünyanın En Güçlü Kadını Yine O
-A +A

18 yıllık CDU liderliğini cuma günü bırakacak olan Almanya Başbakanı Angela Merkel 'Dünyanın En Güçlü Kadını' ünvanını bırakmıyor. Amerikan Forbesdergisi, 2018 yılının en güçlü 100 kadını arasında Başbakan Merkel'i yine birinci sırada seçti. Dergi, Avrupa'nın fiili liderinin halen Merkel olduğunu ve Avrupa'daki derin mali krizden Almanya'yı başarıyla çıkardığına dikkati çekiyor. Forbes, Donald Trump'ın politikaları karşısında güçlü duran Merkel'i, mülteci krizinde bir milyon mülteciye Almanya kapılarını açtığına da vurgu yaparak bir kez daha dünyanın en güçlü kadını ilan etti.

GÜLER SABANCI DA LİSTEDE

Yılın en güçlü 100 kadını arasında ikinci sırada bu yıl da İngiltere Başbakanı Theresa May var. Üçüncü sırada IMF Başkanı Fransız Christine Lagarde geliyor. Yılın En Etkileyici Genç Kadını ise ABD'li şarkıcı Taylor Swift, 'En Yaşlı Etkileyici Kadın' ise İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth. Listeye Türkiye'den giren tek kadın yine Güler Sabancı oldu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv