Doping sonuçları temiz çıktı

Altın kemer Manuel Charr'da kalacak

Spor 12 Kasım 2018 21:29
Doping sonuçları temiz çıktı
-A +A

Geçtiğimiz günlerde dopingli madde kullandığı iddia edilerek maçı iptal edilen ve kemeri elinden alınmak istenen ağır sıklet boksör Müslüman dünya şampiyonu Mahmut Ömer Manuel Charr'ın doping kullanmadığı açıklandı.
Dünya doping kurulu ilk yapılan testlerde hata yapıldığı ve boksörün B kontrolünde dopingli maddeye rastlanmadığını açıkladı. Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan'ı maçına davet ettiğini belirten Char, 'Erdoğan amca maçıma gelecekti, ayrıca Türk seyircileri de davet etmiştim. Bu yüzden bana doping iftirası atarak maçımı iptal ettirdiler. Bir Müslüman şampiyon istemediler. Ancak Promotörüm Christian Jager ve menajerim Bernd Trendelkamp üç avukat tutarak sonuna kadar beni savundular ve doping kurulu test sonuçlarının yanlış olduğunu ve benim dopingli madde kullanmadığımı açıklamak zorunda kaldı. Şimdi yeniden kemerimi korumak için maç yapmak zorundayım. Türk Hava Yolları'nın bana sponsor olmasını istiyorum. Onların desteği ile kemerimi koruyarak aynı zamanda onların da tanıtımını yapmak istiyorum. Gelecek yıl da Cumhurbaşkanımız desteği ile Türkiye'de Atatürk stadyumunda büyük bir maça çıkmak istiyorum. Tüm Türk iş adamı ve büyüklerinin önünde Osmanlı Savaşçısı olarak mücadele vermek istiyorum. Maçın gelirlerinin yarısını Türkiye'deki yardım kuruluşlarına bağışlamak istiyorum. Bir istediğim de Erdoğan amca ve Beşar Esad'ın yeniden barışı sağlayarak, Suriye'yi yeniden inşa etmeleri ve Türkiye'deki Suriyelilerin yeniden ülkelerine giderek inşa edip, huzur içinde yaşamalarıdır. Buradan Türk halkına ve Erdoğan amcaya tekrar teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin çok büyük bir kalbiniz var. Dünyaya örnek gösterilecek insanlarsınız. Gerçek kahramanlar sizlersiniz. Suriyeli mültecilerin yüzde ellisini sizler alarak misafir ettiniz ve yemeğinizi paylaştınız. Tekrar çok çok teşekkür ediyorum bir Suriye'li boksör olarak. Türkiyeyi ve Türk halkını çok seviyorum'
 
Vedat Alyaz' Müslüman iş adamlarını göreve çağırıyorum'

Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz'da Müslüman dünyasının tek dünya şampuyonu olan Manuel Charr'a sahip çıkması gerektiğini belirterek, 'Elhamdülillah deyip ortada gezmekle Müslüman olunmuyor. Gerektiğinde elinizi taşın altına koyacaksınız. İslamın imajını yüceltmek için mücadele veren sporcu, sanatçı, bilim adamı ve bu tür kahramanları destekleyeceksiniz. Muhammed Ali'nin 13 kere kazandığı kemer şu an Mahmut Ömer Manuel Charr'da bulunuyor. Bunu hile ile ve cebren almak için her türlü hilekarlık yapılıyor. Biz burada büyük mücadeleler veriyoruz ancak Müslüman iş adamlarının da bize  el atması gerekiyor. Gelip sporcularına sahip çıkmaları gerekiyor. Şu an dünyada üç tane ağır sıklet şampiyonu var ve bunlardan birisi de Mahmut Ömer Manuel Charr'dır. Şayet sahip çıkılmaz ve destek verilmezse bu kemeri de kaybedeceğiz. Böyle sporcular yüz yılda bir yetişiyor ve onlara destek olunmazsa ringlerden silinip gidiyor. Müslüman iş adamları gidip İngiltere'de, Avrupa'da futbol takımlarına yüzlerce milyon para yatırıyorlar reklam için, öncelikle kendi sporcularına sahip çıkmalarını tavsiye ederiz' şeklinde konuştu.
Bu arada Alman doping ekspertizi Dr. Mario Thevis, şu an için piyasadaki birçok ürünün içinde doping içerikli maddelerin yer aldığını ve hatta daha da kötüsü birçok maddenin içindeki doping maddesinin belirtilmeden ve ürünün içeriğine yazılmadan satışa sunulduğunu vurguladı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 4 Oy (%19)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%81)

Duyurular
Arşiv