Dernekler masasına usulsüz tutanak vermişler

Hamburg Galatasaray Derneği yolsuzluk iddialarının yanında dernekler masasına gönderdikleri Genel Kurul bilgilerini içeren tutanak usulsüz çıktı.

Hamburg 29 Ekim 2019 22:21
Dernekler masasına  usulsüz tutanak vermişler
-A +A

Zafer ÖZPOLAT

Hamburg Galatasaray Derneği yolsuzluk iddialarının yanında dernekler masasına gönderdikleri  Genel Kurul bilgilerini içeren tutanak usulsüz çıktı.
Kamuran Pelek  yönetiminin seçildiği 19 Şubat 2017 tarihli  Genel Kurul ile ilgili olarak Hamburg Dernekler masasına gönderilen resmi dosyada Genel Kurulda seçilen  denetleme kurulunda yer alan Ercan Uzun pınar, Celal Pamukoğlu ve Mehmet Günyar’ın isimlerine yer verilmediği gibi  kasa ve mali raporla ilgili tutanakta hiçbir bilgi yer almıyor.
 
Tutanakları divan başkanı imzalamamış
 

Düzenlenen protokolde 19 Şubat 2017 tarihinde yapılan Genel Kurul’da Divan Başkanlığını Bayram İnan, yardımcıları ise Demir Ali Kurtuldu, Abdullah Akar yapmış
Oysa Dernekler masasına gönderilen iki farklı protokolden birinde  tutanakta  Kamuran Pelek, Sedat Akgündüz, Aydın Aktürk imzası yer alıyor. Oysa yasal gereği tutanakları divan başkanı ve divanda yer alanlar imzalar.
 
Dernekler masasına gönderilen tutanakta kasa ve mali raporda yok
 

Hamburg Galatasaray Derneği tarafından düzenlenerek dernekler masasına gönderilen 19 Şubat 2017 tarihli Genel Kurul tutanağında Denetleme kuruluna seçilenlerin isimleri yer almazken,  kasa ve mali rapor ile ilgili hiçbir bilgide yer almıyor.
 
Hamburg Maliyesi de inceleme başlatmış
 

Hamburg Galatasaray Derneği’nin Kamuran Pelek’in başkanlığını yaptığı döneme ait mali rapor Denetleme Kurulu üyeleri tarafından eksik görülerek ibra edilmemişti. Geçtiğimiz günlerde  medyaya haber verilmeden yapılan bir Genel Kurul ile ibra edilmişti.

Özellikle derneğin iki büyük etkinliği olan Galatasaray  Şampiyonluk gecesi ve İlhan Şeşen ve Suat Akın gecesi ile ilgili gelir ve giderleriyle ilgili gelir ve giderlerinin eksik mali raporda yer alarak yolsuzluk iddiaları gündeme gelmişti.

 Hamburg Maliye Dairesinden edinilen bilgilere göre adı geçen bu derneğin tüm hesaplarıyla , düzenlediği tüm etkinliklerden elde ettiği yüksek miktarlardaki gelirleriyle ve özelliklede bu dönemlere ait vergi dairesine beyan edilen gelir-giderleriyle ilgili çelişkileri mercek altına almış 

Sormaya devam edeceğiz. Cevap alamazsak kurumlara sormaya devam edeceğiz
 

İlk kez Türk basınında yolsuzluk iddialarını gündeme taşıyan gazetehamburg, kimseye hakaret etmeden, kimseyi zan altında bırakmadan, yolsuzluk iddialarının dernek yönetimi tarafından mali ve kasa raporlarını kamuoyuna açarak cevabını alana kadar sormaya devam edecek.
Eğer dernek yönetiminden cevap alamazsak sorumlu kurumlara sorarak cevap aramaya devam edeceğiz
 

 

Yine soruyoruz..

1. Bu Genel Kurullarda Dernek tüzüğüne göre tüm dernek organları seçildi mi..? Seçildiyse, bu seçimlerin sonuçları Dernekler Masasına gönderilen Genel Kurul tutanaklarında niye yazılı değil..?
2. Bu Genel Kurullarda Denetleme Kurul raporlarını kim düzenledi.? Gelir, Giderler, alacak ve borçlar ile derneğin kasasında ve banka hesabında mevcut meblağlar Genel Kurula sunuldu mu?
Sunuldu ise bu husus Genel Kurul tutanağına niye yazılmadı..?
3. Denetleme Kurulu raporlarını sundu mu? sundu ise bu husus toplantı tutanağına yazıldı mı..?
 4. Divan Heyeti olarak Dernekler Masasına gönderilen Genel Kurul tutanaklarını siz mi imzaladınız..? İmzalamadıysanız, kim , niçin ve hangi sıfatla imzaladı..?
 
HAMBURG’DAKİ TÜM GALATASARAYLILAR KADAR, BÜTÜN SPORSEVERLER DE EN AZINDAN BİR BASIN AÇIKLAMASIYLA BU SORULARA BİR YANIT BEKLİYORLAR..

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı