Denizli’de İHA muhabirine gözaltıya tepki

Denizli’de İhlas Haber Ajansı Muhabiri Fadıl Pişkin’in, görev başında gözaltına alınması tepkiyle karşılandı.

Medya 3 Ekim 2020 17:22
Denizli’de İHA muhabirine gözaltıya tepki
-A +A

Haber: Metin Durmaz

İhlas Haber Ajansı (İHA) Denizli Bölge Müdürlüğü’nde görevli muhabir Fadıl Pişkin’in polisler tarafından gözaltına alınmasına tepki gösterildi.
 
İddiaya göre olay, Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde önceki gece 23.30 sıralarında yaşandı.
 
Bekçi ve polislerin müdahale ettiği sarhoşları haber yapmak isteyen Pişkin, sivil ve resmi iki polis memuru tarafından engellenmeye çalışıldı. Pişkin, kimlik kartını göstererek kendisini tanıttı. Resmi kıyafetli polis memuru, bir eliyle Pişkin'in göğsüne vurup, diğer eliyle ise İHA tarafından gazeteciye verilen kimlik kartını göstererek “Ben bunu tanımıyorum. Bu kart geçersiz, bana Sarı Basın Kartı göster." dedi. Polisler daha sonra Pişkin’e kelepçe takarak karakola getirdi. Pişkin’in sanık sıfatıyla cep telefonuna 3 saat el konuldu. Pişkin daha sonra, savcının uyarısıyla ifade tutanağına tanık sıfatı olarak yazılarak serbest bırakıldı.
 
Olay kınandı
 
Pişkin’e polis tarafından orantısız güç kullanıldığını savunan bazı medya dernekleri olayı kınadı. Polislerin görevden uzaklaştırılması istendi.
 
Denizli Yeni Medya Yayıncıları Derneği (YENİMEDYADER) yaptığı açıklamada Pişkin’e destek verdi. Dernek tarafından “İhlas Haber Ajansı Denizli muhabirlerinden Fadıl Pişkin'in görevi başındayken maruz bırakıldığı polis zorbalığını üzüntü ile öğrendik. Tek amacı kamuoyuna bilgi aktarmak olan meslektaşımızın kurum kartını göstermesine karşın görevli polis memurlarının ‘sarı basın kartı' görme ısrarı ile başlattığı anlamsız tutum, beraberinde kelepçelenme girişimi ve gözaltına almaya kadar varan bir kine dönüşmüştür. Bu tutumu kınadığımızı kamuoyu ile paylaşırız.” açıklaması yapıldı.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı