Demokrat Çorumlular Platformu Dayanışma Gecesi Düzenledi

Almanya’nın Hamburg kentinde çalışmalarını sürdüren, başkanlığını Durmuş Erikişi’nin yaptığı Hamburg Demokrat Çorumlular Platformu ‘Birlik Dayanışma Gecesi’ adı altında bir gece düzenledi.

Hamburg 20 Ekim 2018 15:38
Demokrat Çorumlular Platformu Dayanışma Gecesi Düzenledi
-A +A

Zafer ÖZPOLAT/gazetehamburg

Almanya’nın Hamburg kentinde çalışmalarını sürdüren, başkanlığını  Durmuş Erikişi’nin yaptığı  Hamburg Demokrat Çorumlular Platformu  ‘Birlik  Dayanışma Gecesi’ adı altında bir gece düzenledi.

Hamburg Class Düğün salonunda düzenlenen ,Erkan Erçin ve Serap Çelimli Babacan’ın sunumunu yaptığı gecede  açış konuşmasını yapan pltformun başkanı Durmuş Erkişi , anlamlı gecede kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür ederek ‘Demokrat Çorumlular Platformu 10 yıla yakın bir zaman içerisinde Çorum yerel kültürünü tanıtmak ve yaşatmak, engelli hemşerilerimize yardımda bulunmak, çağdaş kurumlara proje bazında maddi ve manevi  katkı sunmak, Çorum’da yapılacak her türlü ağaçlandırma projelerine  katkı sunmak ve eğitim alanında insana yatırım yapmak gibi bir çok projelere imza atmıştır ve atmaya devam edecektir’ Dedi

 
Kanserli hastalara yardım eli uzatacağız
 
Hamburg Demokrat Çorumlular Platformu Başkanı Durmuş Erkişi  konuşmasında ,gecenin gelirini Kanserli hastaların tedavisinde kullanılmak üzere bağış yapılacağını belirttiği konuşmasında ‘Gecemizde siz değerli dostlarımızla bir araya gelme fırsatı yakalarken öte yandan da gücümüz el verdiği müddetçe kanserle mücadele eden insanlara yardım elimizi uzatmak istedik. Bir çok yaramız var. Mümkün olduğu sürece kurumumuz duyarlılık refleksini güçlendirerek devam ettirecektir. Adaleti , bireysel özgürlükleri ,laikliği tüm Cumhuriyetin değerlerini yok etmeye çalışanlarla mücadele etmek için ,sizin gibi  duyarlı dostlarımıza ihtiyacımız var. Bu anlamda  önümüzdeki etkinlikleri gençlerimize burs vermek için gerçekleştirmek istiyoruz. Bizim mücadelemiz bir demokrasi mücadelesidir. Geldiğimiz noktada bizim mücadelemiz bir Türkiye mücadelesidir. Bizlere deste ve katkı sunmak isteyenlerle  nu süreci hızlandıracağız. Geceye katkılarından dolayı  gönül dostlarımıza ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum’

Gecenin ilerleyen saatlerinde Grup Mercanlar orkestrası eşliğinde Türkiye’den gelen konuk sanatçı Tülay Örten Yıldız’ın güzel türküleriyle geceye katılan davetliler pistte halay çekip dans ettiler.
Gecede misafirlere Çorum leblebisi ikram edildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv