Çömlek ’Biz diğer taraftar derneklerinden farklıyız’

2000 Yılından bu yana Almanya’nın Hamburg kentinde faaliyetlerini sürdüren Hamburg Fenerbahçeliler Derneği, yıl sonu kahvaltısında üyeleriyle bir araya geldi.

Spor 16 Aralık 2018 22:39
Çömlek ’Biz diğer taraftar derneklerinden farklıyız’
-A +A

Zafer ÖZPOLAT

2000 Yılından bu yana  Almanya’nın Hamburg kentinde faaliyetlerini sürdüren Hamburg Fenerbahçeliler Derneği yıl sonu kahvaltısında üyeleriyle bir araya geldi.
Hamburg Türk Toplumu toplantı salonunda verilen kahvaltıya Hamburg Başkonsolosu Yonca  Sunel, İş adamı Vural Öger , Hamburg SPD Eyalet Milletvekili Güngör Yılmaz  ile iş, sanat ve spor çevrelerinden çok sayıda katılım oldu.
Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kahvaltının açış konuşmasını yapan 2006 yılından bu yana dernek başkanlığını yürüten Mustafa Çömlek katılan misafirlere teşekkür etti.
 
‘Misyonumuz ve konseptimiz kulübümüze maddi destek sağlamak’
 
Hamburg’da dernek etkinlik düzenlemede sesiz kalışlarının bazı çevrelerce tepki verilmesinin kendilerini üzdüğünü söyleyen Mustafa Çömlek ‘Amacımız 20.yılına doğru ilerleyen derneğimizin saygın duruşunu sürdürmek. Biz diğer taraftar derneklerinden farklıyız. Bizim misyonumuz ve konseptimiz kulübümüze maddi destek sağlamak. Gece gündüz bu konuda çalışıyoruz. Biz kulübümüzle iç içe yaşayan bir derneğiz. Kongre üyemiz yoktu. Bugün 40 kongre üyemiz var. Zamanında taraftar kartı projesi vardı. Bu projede Almanya genelinde ikinci olduk. Almanya Fenerbahçeliler Birliği ile ortak çalışmalar yapıyoruz. Bizim çalışmalarımızı diğer taraftar derneklerinde göremezsiniz. Bir başka taraftar derneği konser düzenliyor. Onlar düzenleyebilir. Ama Biz kulübümüzle iç içe çalıştığımız için
böyle konser etkinliğimiz yoktur’
dedi
 
‘TGH’ya girdiğimizi eleştirenler şimdi kendileri TGH’da’
 
Hamburg Türk Toplumuna giren ilk taraftar derneği olduklarını söyleyen Mustafa Çömlek ‘Zamanında bizi eleştiren bazı taraftar dernekleri şimdi kendileri TGH’nın içinde demek ki, biz iyi şeyler yapmışız ’dedi
 
 
Fenerbahçe’yi anlatan tiyatro çalışmamız olacak
 
Hamburg ASMİN tiyatro grubu ile birlikte ‘Siyah Çoraplar’ adlı Fenerbahçe’yi anlatan bir tiyatro çalışmasını Mayıs ayında üyelere izlettireceklerini söyleyen  Mustafa Çömlek ‘ASMİN tiyatro grubu ile birlikte Fenerbahçe’yi anlatan bir tiyatro çalışması yapıyoruz’ Dedi
 
Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel, İş adamı Vural Öger  ve bazı dernek temsilcileri de kısa konuşmalarda bulundular.

Kahvaltıda ayrıca Soma’da yaşanılan Maden faciasında yardım kampanyası düzenleyen  Galatasaraylı İş adamı Mehmet Geyik ile Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel’e Fenerbahçeli futbolcuların imzaladığı forma hediye edildi.
 
Kahvaltı sonunda Fenerbahçe Kadın grubu Fenerbahçe bayrakları ile 10.yıl marşı söylediler
 
 Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv