Çocukları Koruma ve Çocuk Hakları Anket Komisyonunun tavsiyeleri hızlıca uygulanacak

Çocukları korumak ve haklarını güçlendirmek için iki yıl önce kurulan anket komisyonu, hazırladığı raporu parlamentoya sundu.

Hamburg 6 Şubat 2019 21:23
Çocukları Koruma ve Çocuk Hakları Anket Komisyonunun tavsiyeleri hızlıca uygulanacak
-A +A

Hamburg'da Çocukları korumak ve haklarını güçlendirmek için iki yıl önce kurulan anket komisyonu, hazırladığı raporu parlamentoya sundu.
Hamburg Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Eyalet milletvekili Güngör Yılmaz'ın verdiği bilgiye göre Koalisyon hükümeti partileri SPD ve Yeşiller’in yanı sıra, FDP ve Sol Parti‘nin de ortak olduğu bir önerge parlamentoya verilerek, anket komisyonunun çeşitli konularda derlediği tavsiyelerin hızlıca uygulanmaya konulması talep edildi.
Yaklaşık 70 kadar tavsiye arasında aile mahkemelerinde görevli hakimlerin ek eğitim almaları, yargılama sürecinde çocukların dinlenmesi gereken durumlarda, onlara daha uygun bir ortam sağlanması ve çocuk himaye davaları için ihtiyaç duyulan uzman bilirkişi sayısını artırmak için önlemler alınması gibi konular var

Kinderschutz und Kinderrechte weiter stärken: Erste Empfehlungen der Enquete-Kommission werden zügig umgesetzt
Die Bürgerschaft debattierte über den Abschlussbericht der Enquete-Kommission "Kinderschutz und Kinderrechte weiter stärken". Die Regierungsfraktionen von SPD und Grünen brachten gemeinsam mit den Fraktionen von FDP und Linke einen interfraktionellen Antrag ein, der einen Senatsbericht über die Umsetzung der rund 70 Empfehlungen zur Stärkung des Kinderschutzes in Hamburg fordert. Darunter u.a. Fortbildungspflicht für Richterinnen und Richter und Maßnahmen zur Erhöhung des Angebots an qualifizierten Sachverständigen für Kinderschutzverfahren. 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı