Çocuklar “Hans im Glück”ü izlediler

Çocuklar ve büyükler Ernst Deutsch Tiyatrosunda Grimm Kardeşlerin masallarından olan "Hans im Glück" oyunu izlediler.

Hamburg 4 Aralık 2019 13:11
Çocuklar “Hans im Glück”ü izlediler
-A +A

Hamburg'da kültür alanında yoğun faaliyetler düzenleyen Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz (SPD), Ernst-Deutsch Tiyatrosu ile işbirliği halinde, büyüklere ve küçüklere, "Hans im Glück" (Talihli Hans) oyununu indirimli fiyatla izleme imkanı sundu.


Grimm Kardeşlerin masalından, Hartmut Uhlemann tarafından sahneye uyarlanan oyunda rolleri Alessandro Gebhart, Rouven Klischies, Jan-Philip Mähl, Tash Manzungu, Lennart Matthiesen ve Antje Otterson paylaştılar. Kentin Mundsburg semtindeki tiyatro salonunda sahnelenen iki perdelik oyundan çocuklar ve büyükler büyük bir keyif aldılar. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Coşkun Üresin'in kurduğu engelli ve engelsizlerden oluşan Yeşil Güneş Tiyatrosu da toplu olarak oyunu izledi.

 
Maddiyat ve maneviyat kavramlarını irdeleyen oyun
 
Memleketinden uzaktan yedi yıl çalıştıktan sonra patronu tarafından kocaman bir altınla ödüllendirilen Hans, anne özlemiyle köyüne giderken yaşadığı maceraları konu alan ve maddiyat ve maneviyat kavramlarını satır aralarında irdeleyen oyun küçük ve büyük izleyicileri bir hayli eğlendirdi. Oyun öncesi ve verilen arada aileler sohbet eden Güngör Yılmaz, çocuklara ise şeker dağıttı. Aileler kendisine teşekkür etti. Yılmaz, kültür ve sanat alanının daha da fazla göçmen kökenli nüfusa hitap etmesini sağlama yönündeki çalışmalarının bir ayağının da çocuk oyunları olduğuna işaret ederek, "Çocukların yaşlarına uygun şekilde kültür ve sanatla tanışmaları gelişimleri için önemli" diye konuştu

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı