CHP’li Etem Ete‚ Genel Kurul güzel yerde yapılsa iyi olurdu…

CHP Hamburg’un 15 Nisan Pazar günü Diskotek‘te Genel Kurul yapması konusunda Erdal İnönü’nün yakın arkadaşı CHP’li Dr. Etem Ete gazetehamburg’a değerlendirmelerde bulundu.

Hamburg 12 Nisan 2018 22:41
CHP’li Etem Ete‚ Genel Kurul güzel yerde yapılsa iyi olurdu…
-A +A

Zafer ÖZPOLAT/gazetehamburg.com

CHP Hamburg’un 15 Nisan Pazargünü Diskotek‘te Genel Kurul yapması konusunda Erdal İnönü’nün yakın arkadaşı CHP’li Dr. Etem Ete gazetehamburg’a değerlendirmelerde bulundu.
 
‘CHP’nin Genel Kurulu diskotekte yapılması cımbızla çekilmiş bir sözdür.’
 
 
CHP Hamburg ve Schleswig Holstein Birliği’nde olan bitenlerden yeterli bilgiye sahip olmadığını söyleyen Dr. Etem Ete‚ “Ben Mart ayında tatile gitmiştim. CHP Hamburg ile ilgili ancak tatil sonrası yaşanılan olayları duydum. Benim için önemli olan tartışmaların fikir bazında olmasıdır. 1980’li yıllarda yapılan tartışmalardan da geri gitmiş durumdayız. Benim ancak ideolojik bir şey olursa katkım olur. Aslında yaşanılanların arkasında bazı olayların olduğunu hissediyorum. Genel Kurulun diskotekte yapılması, yapılmaması olayından ziyade yaşanılan olaylar üzücüdür. CHP’nin Genel Kurulu diskotekte yapılması cımbızla çekilmiş bir sözdür. CHP’nin kurulmasında aslında çok yanlışlar yapıldı. Sağdan soldan toplanan adamlarla bu iş yürümez. Birileri karıştırmaya çalışıyor. Ne bileyim işin içinde birileri mi var? Öyle çok karıştırıyorlar ki anlamak mümkün değil. Sağlıksız bir ortam var. Diskotekte yapılır yapılmaz önemli değil, asıl CHP sağlıklı hale nasıl getirilir, önemli olan budur. Başka bir tartışmanın içinde olmam” dedi.
 
Coşkun Coştur’u nasıl vururum taktiği yapıyorlar…
 
CHP Hamburg ve Schleswig Holstein Birliği başkanı Coşkun Coştur’un aslında iyi işler yaptığına inandığını söyleyen Dr. Etem Ete, “Coşkun başkan Genel Kurul’un şubat ayında yapılmasından yanaydı. Muhalif grup bunu uzattı. Bir kazan kaynatılıyor. Onu çözemedim. Bu şekilde sürdürürlerse CHP Hamburg dağılır. Neyi paylaşamıyorlar? Bunu çözmek lazım. Olayın Coşkun ile ilgisi yok. Bu olay daha büyük. Ben hatırlarım, bu tip olayları 1980’li yıllarda da yaşadık. Herkesin burnu havada. Ben yetmiş yaşında biriyim. Benden bir şey talep edilmedi. Benim bu derneğe katkım, ancak var olan dostlarıma destek olur. Bu olay diskotek meselesine indirgenmemeli. Coşkun başkanı nasıl vururum diyen kesimin bir taktiği olarak düşünüyorum. Coşkun başkan yıllardır hamamını açtı. Paralar harcadı,  o zaman iyiydi. Şimdi mi kötü oldu? Yarın yine Coşkun seçilirse bunlar mahcubiyet yaşamayacaklar mı? CHP’nin tartışılacak konusu diskotekte Genel Kurul yapılır yapılmaz değildir. Tabii ki güzel bir hotelde yapılsa iyi olurdu. Ama sorun bu değil, işin içinde başka şeylerin olduğunu hissediyorum. Siyaseti bilmeyenlerin yakışıksız, çocuksu, herkesin başkan olma hevesi var. Ben bunlara üzülüyorum. Yönetim Kurulu bir araya toplanıp sağlıklı karar alsaydı bu durum ortaya çıkmazdı. Herkes bel altından vurmaya çalışıyor” dedi.
 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv