CHP’li Behçet Algan: CHP Diskothek’te Genel Kurul yapmaz. Bu inattan vazgeçsinler…

CHP Hamburg ve Schleswig Holstein Derneği’nin 15 Nisan pazar günü Hamburg’un eğlence merkezi Reeperbahn semtinde bulunan bir Diskothek’te Genel Kurul yapılmasına bir tepki de CHP’li Behçet Algan’dan geldi.

Hamburg 11 Nisan 2018 23:44
CHP’li Behçet Algan: CHP Diskothek’te Genel Kurul yapmaz.  Bu inattan vazgeçsinler…
-A +A

Zafer ÖZPOLAT

CHP Hamburg ve Schleswig Holstein Derneği’nin 15 Nisan pazar günü Hamburg’un eğlence merkezi  Reperbahn semtinde bir Diskothek’te Genel Kurul yapılmasına bir tepki de CHP’li Behçet Algan’dan geldi.
CHP Gençlik Kolları‘ndan yetişen Hamburg’un renkli simalarından Altona Muhtarı lakaplı Behçet Algan‚ “CHP gibi partiyi temsil eden bir dernek Diskothek’te Genel Kurul yapamaz. Bu yanlıştan döneceklerini bekledim. Ama inatlaşarak o yerde Genel Kurul yapmak istiyorlar. Bu CHP gibi bir partiye yakışmaz” dedi.
 
Protesto ederek gitmeyeceğim.
 
Gazetehamburg’a konuşan CHP’li Behçet Algan açıklamasında‚ “CHP Hamburg’un buradaki topluma, buradaki insanlara bir alternatif sunmayarak hırsları için sürtüşmekten Genel Kurulun yapılacağı adresin CHP ilkelerinin tamamen tersinde CHP’ye yakışmayan, olmaması gereken bir yerde Genel Kurul yapılmasını içime sindiremiyorum. Onları protesto ediyorum. Duyarlı CHP’li arkadaşların bu Genel Kurula gitmemelerini de tavsiye ediyorum. Bu Genel Kurul geçerli sayılmayacaktır. İleri bir tarihe ertelenmelidir.
 CHP’nin tarihine yakışacak bir Genel Kurul yapılana kadar CHP Hamburg ile ilişkilerimi de durdurdum. CHP Hamburg’un tek kişinin kararları ile idare edilmesini normal karşılayacak durumda değilim. Bu Genel Kurulu iptal etsinler. Acele edilmemeli”
dedi.
 
CHP Hamburg kuruluşunda yanlışlıklar oldu.
 
CHP Hamburg’un kuruluşundan bu yana yanlışlıklar içinde olduğunu, düzeleceğine de inanmadığını söyleyen Behçet Algan, “CHP Hamburg kurulduğunda bir yanlışa saplandı. Size bir misal vereyim, sıfır km bir Mercedes alıyoruz. Tam arabanın anahtarı size teslim ediliyor, birileri arabanın ortasında size çarpıyor Arabanın şahzesi gidiyor. Şahzesi eğrilen araba otobana çıktığında çok önemli yerde patlak verir. Oraya saldırır, buraya saldırır çünkü araba yürümez. İşte CHP’nin başına gelen bu Mercedes gibi oldu.
Yapılması gerekenler yapılmadı. CHP Hamburg bir çıkmazda ne geçen yönetim ne de oluşacak yönetimin CHP Hamburg’u düzlüğe çıkarabileceğine inanmıyorum. Ben başkan olayım sen başkan ol kavgası var. CHP’nin ilkeleri konuşulmuyor. Hırs önde gidiyor. ‘Ben’ öne çıkıyor. CHP gibi temelinde eşitliliği, saygıyı, emeği ve bunun yanında evrensel dünya görüşleri, evrensel sosyal demokrat görüşleri benimsemiş bir partinin burada kardeş parti SPD’den bile yararlanmaması, bu arkadaşların halen Orient sosyal demokrat üzerinde devam etmeleri CHP Hamburg’u istenilen seviyeye getiremeyecektir. Hangisi başkan olursa olsun bu kafa devam ederse düzelme şansını göremiyorum. Bir atasözümüz var, ‘kavgalı evden kız istenmez’ misali CHP Hamburg’un durumu da budur. Türkiye’de Sayın Cumhurbaşkanının, ‘Ben oldum. Oldu. Ben yaptım. Olur’ anlayışını eleştireceksin. Sonra burada aynısını sen uygulayacaksın. Bu anlayışla, tek adamlık anlayışıyla hiçbir şeyi düzlüğe çıkaramazsın. Partiye zarar veriliyor. Bir CHP’li olarak üzülüyorum
” dedi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv