Çaylı Sohbet Toplantısı'nın ilki düzenlendi

Hamburg Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz tarafından düzenlenen sohbet toplantısında ağırlıkla emekli maaşı düşük insanların geçim sıkıntıları ve kültürel etkinliklerin yetersizliği üzerine duruldu.

Hamburg 26 Ağustos 2019 20:39
Çaylı Sohbet Toplantısı'nın ilki düzenlendi
-A +A

HAMBURG Eyalet Parlamentosu Milletvekili Güngör Yılmaz tarafından organize edilen Çaylı,Pastalı Sohbet Toplantısı'nın ilki düzenlendi.

Yaklaşık altı yıldır düzenli olarak ayda bir kez kadınlara yönelik, güncel konular hakkında bilgilendirmek için toplantılar düzenleyen Güngör Yılmaz, hem kadınlara, hem de erkeklere açık olan benzer toplantılar yönünde talep geldiğini ifade ederek, “Bu talebi karşılamak için fikir geliştirdik ve düzenli olarak çaylı-pastalı sohbet toplantısı yapmaya karar verdik. Bu ilk toplantımızda tanışmak ve konsepti anlatmak için belirli bir ağırlık konusu seçmedik. Ama bundan sonraki buluşmalarımızda bir ağırlık konumuz ve bu konuda uzman bir konuğumuz olacak“ diye konuştu.
 
Emeklilerin durumu
 
Bergedorf-Bille Konut şirketinin sosyal etkinlik salonunda yapılan toplantıya sıcak havaya rağmen ilgi büyük oldu. Kısa tanışma turundan sonra toplantılarda hangi konuların ele alınması konusunda öneriler üzerine konuşuldu.
Yoğun bir iş hayatından sonra emekli olan, ancak düşük emeklilik maaşı nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan insanların durumu, bakıma muhtaç insanların durumu ve Hamburg’da Türkiye kökenliler için çok az sayıda nitelikli kültür etkinliklerinin yapılması konuları öneri olarak ön plana çıktı. Toplantıya Hamburg’un çeşitli ilçelerinin yanı sıra komşu eyalet Schleswig-Holstein’dan da katılım oldu.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı