Çanakkalede muhteşem Beşiktaş etkinliği

1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin düzenlediği, Çoşkun Sabah özel konseri muhteşem güzellikte geçti.

Spor 22 Kasım 2019 16:11
Çanakkalede muhteşem Beşiktaş etkinliği
-A +A

 Fotoğraflar: Ali Akdemir

1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin düzenlediği, Çoşkun Sabah özel konseri muhteşem güzellikte geçti.

Çanakkale Milli Mücadele Ruhu'nun hakim olduğu etkinliğin sunumunu, akıcı uslubuyla  başarıyla Gülsen Yağcı  yaparken,  programın kültürel bölümünde ise,  1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü TSM Korosu da sahne aldı. 

Elli beş kişiden oluşan  koronun  yönetmenliğini ise, Hicran Yılmaz Güner yaptı. 

Çanakkale'de Çoşkun Sabah Rüzgarı Esti

 Salona girişin ücretsiz olduğu, İçdaş Kongre Merkezinde gerçekleşen "Özel TÜRK SANAT Müziği Coşkun SABAH Konseri" renkli görüntülere sahne olurken,  salonun tıklım tıklım dolduğu görüldü. İki bölümden oluşan program'da sahne alan TSM korosu  ve sanatçı Çoşkun Sabah başarılı bir performans sergiliyerek seyirci tarafından ayakta alkışlandı.

BiLAL MEŞE SÜRPRİZİ

Milliyet Gazetesi spor yazarı Bilal Meşe'nin sürpriz misafir  olarak katıldığı etkinlik,  Çanakkale'de İş, Spor, Siyaset,  STK temsilcileri, Mülki Amirleri, Akademisyenleri ve kamu kuruluşu temsilcilerini bir araya getirdi. 

Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dom'un açılış ve selamlama konuşmasının ardından, kürsüye Hamburg Beşiktaş'lılar Birliği kurucularından gazeteci Ali Akdemir ve spor yazarı Bilal Meşe davet edildi.

 Başkan Orhan Dom'la birlikte  sahnede Akdemir ve Meşe  konukları selamlıyarak birer konuşma yaptılar. Milliyet gazetesi spor yazarı Bilal Meşe, "46 yıldır Beşiktaş'la gönül birlikteliğim ilk günkü heyecan ve çoşkuyla hala devam ediyor. Başkan Orhan Dom'u  böylesi başarılı organizelere imza attığı için tebrik ediyor ve kutluyorum" dedi. 

Etkinliğe Almanya'dan  katılan,  Hamburg şehrinin resminin yer aldığı bir hatıra tabağını başkan Dom'a hediye eden Ali Akdemir, " Spor, dostluk barış ve kardeşliktir" dedi.

TSM KOROSU MEST ETTi

Programın birinci bölümünde koro şefi, Hicran Yılmaz Güner yönetiminde  ve zengin sazlar eşliğinde sahne  alan TSM koristleri,  sahnede birbirinden güzel eserleri seslendirerek musiki dolu bir geceye başarıyla imza attılar. 

 Seyircilerden tam not alan TSM korosu ekibi gönüllerde taht kurarak  bol bol alkış aldılar.

ÇOŞKUN SABAH MUHTEŞEM SAHNE PERFORMANSIYLA  BÜYÜLEDİ

 Programın ikinci bölümünde sahne alan yılların tanınmış sanatçısı Çoşkun Sabah, başarılı programıyla geceye katılanlara unutulmaz nostaljik anlar yaşattı.

Alpay Ünyarlar ve Bülent Yıldırım'dan  oluşan sazların eşliğinde sahneye, "Haberin Var'mı" adlı eserle giriş yapan Çoşkun Sabah,  sırasıyla Var mı böyle bir sevda, Ben melamet hırkasını Kendim giydim eynime, Beni Unutma,  Hatıram Olsun, Söyleyemem derdimi kimseye, Boş çerçeve, Benimsin, Sen bambaşkasın, Ayrılmayalım, Kahır Mektubu, Bir gün gelecek, Tahta Masa, Şahika, İsyanlardayım, Okyanus, Aşk Şarabı acıdır gibi sevilen  eserleri  duygu yüklü sesiyle seslendirdi. 

Sıra otuz yıllık  ölmeyen şarkım dediği "Anılar'a" gelince salon  yer yerinden oynadı adeta. Önce şarkının öyküsünü ve tarihçesini anlatan Sabah,  eseri seslendirdiğinde salonda büyük bir alkış tufanı koptu.

Koro şefi Hicran Yılmaz Güner ile birlikte düet yapan Çoşkun Sabah,   sözleri Gülten Kaya Hayaloğlu'na, müziği Amarika'da yaşayan Ara Dinkjian'a ait Ahmet Kaya'nın seslendirdiği "Ağladıkça" parçasını uduyla melodi olarak  çalarak salonda duygu dolu anların yaşanmasına vesile oldu. Çoşkun Sabah, son olarak "Aşığım sana" parçasıyla programını bitirdi. 

"Spor'u müzikle birleştiren Beşiktaşlıları Kutluyorum"

Programın  sonunda başkan Orhan Dom'un hediye ettiği Beşiktaş formasını giyen Çoşkun Sabah," Spor, dostluk ve barıştır. Ben bu formayı tabi ki gururla giyerim. Tüm renklere saygım sonsuzdur. Spor'u müzikle birleştiren Çanakkaleli Beşiktaşlılar'ı ve başkanları  Orhan Dom'u kutluyorum. Yolun uzaklığından dolayı buraya gelirken biraz tereddüt etmiştim. İyi'ki buraya gelmişim. İyi'ki varsınız iyiki sizin gibi güzel insanları  tanımışım” demesi salonda bulunanlar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.


Etkinliğe finalde  birlikte okunan "
Onuncu Yıl  Marşı"Damga Vurdu

Çoşkun Sabah'ın programı bittikten sonra dernek başkanı Orhan Dom, etkinliğin hazırlığında olağanüstü bir özveri ve çaba  sarfeden, derneğin emektarı  ve sağ kolum diye adlandırdığı Birgül Aykül Taylan olmak üzere, emeği geçenlere gecenin anısına plaket ve çicek taktim etti. 

Etkinliğin finalinde ise, Sanatçı Çoşkun Sabah ve TSM koristleri  birlikte yan yana sahne alarak, önce Beşiktaş marşını ardından da, onuncu yıl marşını seslendirdiler. Salonda bulunan konuklarında büyük bir çoşkuyla    eşlik ettiği konsere onuncu yıl marşı damga vurdu.

TSM Korosu ve sanatçı Çoşkun Sabah  etkinliğin sonunda izleyiciler tarafından  tam not alarak uzun süre alkış yağmuruna tutuldu. 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı