Burcu Tatlıses’in yeni teklisi “OLMAZLARIN KIZLARI” Ada Müzik etiketiyle 6 Mart’ta tüm dijital platformlarda...

Kadının “olmaz” duvarları arasına sıkıştırılmak istendiği, var olma biçiminin başkalarının onayına mahkûm edildiği bir ülkede; ölümün her gün yeni kadın isimleriyle yan yana anıldığı bu zamanda, bir kadın müzisyenden yıldızları yakan kadınlar adına bir sesleniş şarkısı “Olmazların Kızları”.

Magazin 15 Mart 2020 16:38
Burcu Tatlıses’in yeni teklisi “OLMAZLARIN KIZLARI” Ada Müzik etiketiyle 6 Mart’ta tüm dijital platformlarda...
-A +A

Kadının “olmaz” duvarları arasına sıkıştırılmak istendiği, var olma biçiminin başkalarının onayına mahkûm edildiği bir ülkede;  ölümün her gün yeni kadın isimleriyle yan yana anıldığı bu zamanda, bir kadın müzisyenden yıldızları yakan kadınlar adına bir sesleniş şarkısı “Olmazların Kızları.

Söz ve müziği Burcu Tatlıses’e ait olan şarkının düzenlemesinde Cihan Mürtezaoğlu imzası var. 6 Mart Cuma günü Ada Müzik etiketiyle dijital platformlarda yayınlanan şarkının, Fırat Gürgen yönetmenliğinde çekilen video klibi, 8 Mart Pazar Dünya Kadınlar Günü’nde Netd Müzik Youtube Kanalı’nda müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

Yeni dönemin yetenekli kadın müzisyenleri Ceren Gündoğdu, Ece Şeşen, Ezgi Aktan, Merve Çalkan ve Simge Pınar’ın vokalleriyle dahil olduğu “Olmazların Kızları” kayıtları Ada Stüdyoları’nda gerçekleştirildi. Kutay Özcan’ın bağlama, Abbas Karacan’ın perküsyon eşlikleriyle yer aldığı şarkının mixi Emre Nişancı, mastering çalışması İhsan Apça’ya ait.

Burcu Tatlıses’in şarkıya dair sözleri şöyle:
 
“Gökyüzüne baktığımda gördüğüm her yıldıza bir isim koyuyorum. Biri boynundan, biri kalbinden vuruldu, sevdiğinden, inandığından, gülüşünden utanmadığından, kimi çocukluğundan, kimi analığından ama hepsi kadınlığından vuruldu, biliyorum. O gökdelenden ben düştüm, o kesilen benim boynum, babamın vurduğu kızım ben, kocamın korktuğu kadın, annemin kulağıma fısıldadığı “olmaz”ın kızı mı adım?
 
Kalbim çok ağır, kayıp giden her kadını içimde yaşıyorum.
 
Bu şarkı tüm evreni kanatlarında taşıyan yerdeki ve gökteki yıldızlara özrüm, ağıtım ve selamım olsun.  Olmazların Kızları! Işığımız gözleri kamaştırıyor, sonsuz olsun.
 
Burcu Tatlıses”

Söz Müzik: Burcu Tatlıses
Düzenleme: Cihan Mürtezaoğlu
Perküsyon: Abbas Karacan
Bağlama: Kutay Özcan
Geri vokaller: Ceren Gündoğdu,Ece Şeşen,
Ezgi Aktan, Merve Çalkan, Simge Pınar
Mix: Emre Nişancı
Mastering: İhsan Apça
Kayıt: Ada Stüdyoları
Yapım: Ada Müzik
Fotoğraf : Uğurtan Aydemir
Kapak Tasarım: Mahmut Akif Ok
 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı