Berrin Penek, Nazi zalimliğini yazdı

ALMANYA’nın Düren şehirinde ikamet eden Berrin Penek, 2. Dünya Savaşındaki Nazi zalimliğini konu alan bazı gerçeklere dayanan bir yaşam hikayesini kaleme alarak romanlaştırdı.

Almanya 18 Kasım 2020 21:13
Berrin Penek,   Nazi zalimliğini yazdı
-A +A

Abdülkadir  KARAOSMANOĞLU/ DÜREN (TR Haber)
 
ALMANYA’nın Düren şehirinde ikamet eden Berrin Penek, 2. Dünya Savaşındaki Nazi zalimliğini konu alan bazı gerçeklere dayanan bir yaşam hikayesini kaleme alarak romanlaştırdı.
 
Hem Almanca öğretmenliği  yapan hem de ressamlığı da olan Berrin Penek, „Edward  Margol” isimli kitabıyla  ilgili olarak: “2. Dünya Savaşında yahudilere yapılan zulmü, esirlere yapılan insanlık dışı işkenceleri ve idamları konu olarak işledim. Edward Margol Polonyalı ve hıristiyan. Yahudi olmadığı halde o da  nazi zulümüne maruz kalmış. Edward Margol, işgalde Almanlar tarafından Almanya’da Köln’de bulunan Fühlingen Evine getirilmiş. Zaman zaman işkence görmüş sonra da yanlış bir suçlama yüzünden, evin arkasında idam edilmiş. Kitabımda 2. Dünya savaşı esnasında, savaş alanlarından hariç yaşamlara ve yapılan haksızlıklara değinmek istedim. . Edward Margol’un kısa ve acı hayatı beni çok etkilediği için bu kitabı yazmaya karar verdim. Kitabım Roman, ancak Edward Margol’un Köln Fühlingen’de haksız yere idam edilmesi gerçeğe dayanıyor. Kitabın içinde bulunan eski resimleri bana hayatta bulunan Edward Margol’un Polonyada yaşayan Yeğeni verdi. Yeğeni ve Edward Margol’un Polonyadaki tüm yakınları bu acı hikayeyle büyüdüklerini söyledi.”

 

KİTAP  AMAZON'DA

Yazar Berrin Penek'in kitabını başta Amazon ve diğer inernet ortamındaki kitabevlerinden sipariş etmek mümkün.
Aslen Erzurumlu olan ancak İstanbul doğumlu olan yazar Berrin Penek, aynı zamanda DİTİB Düren Fatih Camisinin yönetim kurulunda da gönüllü çalışmalar yapıyor.

 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı