Bayram öncesi mezarlık ziyareti

AVRUPA’da Ramazan Bayramında ve öncesinde mezarlıklar unutulmadı. Avrupa’nın çeşitli ülke ve kentlerinde bayram heyecanı yaşandı. Hem arefe hem de bayram günü sadece camiler değil mezarlıklar da doldu taştı.

Almanya 16 Haziran 2018 21:57
Bayram öncesi mezarlık ziyareti
-A +A

İslam KARAOSMANOĞLU/ İSERLOHN(TR Haber)

AVRUPA’da Ramazan Bayramında ve öncesinde mezarlıklar unutulmadı. 
Avrupa’nın çeşitli ülke ve kentlerinde bayram heyecanı yaşandı. Hem arefe hem de bayram günü sadece camiler değil mezarlıklar da doldu taştı.
İserlohn kentinde merkez mezarlığın bünyesinde  özel olarak   islam inancına mensup kişiler  için ayrılan müslüman  mezarlığına arefe günü ziyaretler yapılıp, kuran okundu. Sağanak yağmur bile mezarlık ziyaretine engel olamadı. İserlohn müslüman mezarlığında yapılan dua ziyafetine; DİTİB İserlohn Merkez cami din görevlisi Osman Akkurt, DİTİB Letmathe din görevlisi Nuh Gökoğlu ve İGMG İserlohn din görevlisi Ramazan Can ve yaklaşık 25 kişilik bir grup katılarak yağmura aldırış etmeden yaklaşık 75 mevtanın bulunduğu mezarlıkta dua edip, onları yad ettiler.

Osman Akkurt, Nuh Gökoğlu ve Ramazan Can: “Mezarlık ziyareti sadece bayramlara özel değildir ve her zaman yapılabilinir. Ancak arefe ve bayramlarda mezarlıklar ziyaret edilmesi de sevaptır. Biz de bu geleneğe uyarak burada dua bekleyenlere güzel bir kur’an ziyafeti çektik. Dualarımız sadece burada yatanlar için değil elbette. Dünya’nın her neresinde dua bekleyen varsa dualar onlar için geçerlidir. Yağmura rağmen dua törenimize iştirak eden vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 4 Oy (%19)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%81)

Duyurular
Arşiv