Başkonsolos Sunel, Exequatur’ı Başbakan Tschentscher’in elinden aldı…

Hamburg´un yeni Belediye Başkanı Dr. Peter Tschentscher, resmen görevine başlamasının ardından, Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel’e Buyrultu belgesini tevdi etti.

Hamburg 15 Nisan 2018 00:39
Başkonsolos Sunel, Exequatur’ı Başbakan Tschentscher’in elinden aldı…
-A +A

Hamburg´un yeni Belediye Başkanı Dr. Peter Tschentscher, resmen görevine başlamasının ardından, Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel’e Buyrultu belgesini tevdi etti. Hamburg Belediye Binası’nda düzenlenen törenin ardından, Başkan Dr. Peter Tschentscher ve Başkonsolos Yonca Sunel karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Yeni Belediye Başkanı Dr. Tschentscher, Başkonsolos Sunel ile yaptığı görüşmede, Hamburg’da 90 bin civarında Türk vatandaşı ve Türk kökenlinin yaşadığını, buradaki Türk varlığının önemli olduğunu dile getirdi.

Başkan Tschentscher “Buradaki Türk varlığı önemli”

Hamburg Senatosu tarafından hazırlanan buyrultu verme töreni, Hamburg Belediye Binası’nda yapıldı.Törende Hamburg´un yeni Belediye Başkanı Dr. Peter Tschentscher, T.C Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel’e Buyrultu belgesini verdi. Taktim töreninin ardından Başkan Tschentscher ve Başkonsolos Sunel bir süre görüştü. Toplantı sonrası açıklama yapan T.C Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel, Başkan Tschentscher’ın bu kadar çabuk kendisini kabul etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Hamburg Senatosu tarafından hazırlanan buyrultu verme töreninin sembolik bir anlam da taşıdığını dile getiren Sunel, tören sonrasında yapılan kısa görüşmenin de olumlu geçtiğinin altını çizdi.

Sunel, “Başkan Peter Tschentscher’ın bizi bu kadar çabuk kabul etmesi, hem Başkonsolosluğumuza, hem de burada yaşayan Türk toplumuna verilen önemin bir göstergesidir. Bu memnuniyetimizi kendisine de ilettik” diyerek “Başkan Peter Tschentscher, Hamburg’da 90 bin civarında Türk vatandaşı ve Türk kökenlinin yaşadığını ve buradaki Türk varlığının önem taşıdığını dile getirdi” dedi. Görüşme sırasında Başkan Tschentscher’a Hamburg Başkonsolosluğu hakkında bilgiler verdiğini de dile getiren Başkonsolos Yonca Sunel, Başkan Peter Tschentscher’a Hamburg Başkonsolosluğu’nun Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski Başkonsolosluklarından biri olduğunu söylediğini de aktardı. Buradaki Türk mevcudiyetinin, Cumhuriyet döneminin de ötesine gittiğini anlattığının altını çizen Sunel, Başkan Tschentscher’ın yakın ilgi gösterdiğini belirtti. Hamburg’da göreve başlamasının ardından 4 aylık bir zaman geçtiğini de hatırlatan Başkonsolos Yonca Sunel, “4 ay boyunca vatandaşlarımızla, derneklerimizle ve basın mensuplarımızla bir araya gelmeye çalıştım. Dolayısıyla onların bize ilettikleri dilek ve talepleri de Hamburg’un yeni Belediye Başkanı Peter Tschentscher’a iletme fırsatı buldum. Özellikle eğitim konusunda, iş piyasasına girme konusunda, Türk işletmelerine farklı saiklerle yapılan saldırılar konusundaki talep ve dilekleri ilettim.Tüm bu konularda sadece Sayın Birinci Belediye Başkanıyla değil, ilgili tüm kurumlarla devamlı iletişim halindeyiz” dedi. Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel son olarak, Başkan Peter Tschentscher ile son derece samimi ve yararlı bir görüşme yaptığının altını çizdi.


Kaynak : Türkses

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv