Avrupa Zonguldaklılar Derneği'nden Ziyaret

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, Almanya'nın Ankara Büyükelçiliğini ziyaret ettiklerini bildirdi.

Almanya 9 Temmuz 2018 23:43
Avrupa Zonguldaklılar Derneği'nden Ziyaret
-A +A

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet KarakulakAlmanya'nın AnkaraBüyükelçiliğini ziyaret ettiklerini bildirdi.

Karakulak, yaptığı yazılı açıklamada, Almanya Ankara Büyükelçiliği Çalışma ve Sosyal İşler Ateşesi Ute Gohla ile yapılan görüşmelerin verimli geçtiğini belirtti.

Merkezi Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde bulunan derneğin faaliyetlerine ilişkin bilgiler verdiklerini anlatan Karakulak, şunları kaydetti: 

"İki vatana sahip olan bizler yaşadığımız ülkelerin hukuk düzeni ile yaşam kaidelerine uyarak tüm kurumlarla barışık olmak durumdayız. Her iki ülkenin vatanımız olduğunu benimsemek mecburiyeti taşıyoruz. Bizler sorumluluk bilinciyle üyelerimizin yaşadığı ülkelerin temsilcilikleriyle, büyükelçilik ve konsoloslukları ile güçlü bir iletişim kurmak ve korumak zorundayız. Zira üyelerimizin çektiği birçok sıkıntının çözümünde uluslararası iletişim çok önemli bir husustur."

Karakulak, Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından hazırlanan, "Göç Hikayeleri" adlı kitabın da Almanca çevirisi yapılarak yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini vurguladı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv