Altona kültür Komisyonu noktayı koydu ‘Altona’da Atatürk caddesi ve Atatürk anıtına hayır’

Almanya’nın Hamburg kentinde Erkan Şahin tarafından kurulan Alman Türk Gençliği tarafından Hamburg’un Altona semtinde düşünülen Atatürk caddesi ve Atatürk anıtı ile ilgili ilk resmi müracaat Altona kültür komisyonu tarafından uygun bulunmayarak ret edildi.

Hamburg 16 Nisan 2019 22:12
Altona kültür Komisyonu noktayı koydu ‘Altona’da Atatürk caddesi ve Atatürk anıtına hayır’
-A +A

Almanya’nın Hamburg kentinde Erkan Şahin tarafından kurulan Alman Türk Gençliği tarafından Hamburg’un Altona semtinde düşünülen  Atatürk caddesi ve Atatürk anıtı ile ilgili ilk resmi  müracaat Altona kültür komisyonu tarafından uygun bulunmayarak ret edildi.

Altona kültür Komisyonu önceki gün yaptığı toplantıda Altona’da Hamburg Türk Toplumu (TGH)’nın bulunduğu caddenin Atatürk caddesi ve bahçesine Atatürk anıtının koyulması ile ilgili ilk resmi müracaatı gündemine alarak tartıştı.

Erkan Şahin’in de katıldığı konu ile ilgili bilgi verdiği toplantı sonunda kültür Komisyonu son noktayı koyarak Altona semtinde ne Atatürk caddesi nede Atatürk anıtının yapılmasını ret ederek gündemden düşürdü.

Gazetehamburg’un konu ile ilgili sorularını yanıtsız bırakan  Erkan Şahin’in Atatürk anıtı için toplanan para yardımı ile ilgili açıklama yapması bekleniliyor. Erkan Şahin 19 Mayıs bayramı ile ilgili yapılacak geceninde gelirinin Atatürk anıtına bağışlanacağını açıklamıştı.

 
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı