Almanya Uyum Vakfı'nın 10. Yılı Kutlandı

Göçmen kökenli öğrencilere burs ve kılavuzluk imkanı sunan Almanya Uyum Vakfının kuruluşunun 10. yılı, başkent Berlin'de düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Almanya 6 Aralık 2018 20:31
Almanya Uyum Vakfı'nın 10. Yılı Kutlandı
-A +A

Göçmen kökenli öğrencilere burs ve kılavuzluk imkanı sunan Almanya Uyum Vakfının kuruluşunun 10. yılı, başkent Berlin'de düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Etkinliğe eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian WulffBaşbakanlık Müsteşarı ve Devlet Bakanı Helge Braun, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın ile aralarında Türklerin de bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, vakfın 10 yılda geldiği noktanın sevindirici olduğunu ve bugün hep birlikte bunu kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Wulff, asıl hayalinin gelecekteki Almanya'da kimsenin inancı, kimliği ya da cinsiyetinden dolayı ayrımcılığa uğramaması olduğunu vurgulayarak "Belki uzun yıllar, 20-30 sene sonra bu hayalim gerçekleşirse o zaman bu vakıf işlevini tamamlamış olur." diye konuştu.

Başbakan Angela Merkel'in ABD'nin 41'inci Başkanı George H. W. Bush'un cenaze törenine katılması gerektiği için etkinliğe gelemediği ifade edildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 4 Oy (%19)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%81)

Duyurular
Arşiv