Almanya'da AfD'nin yeni eş genel başkanları Meuthen ve Chrupalla oldu

Almanya'daki aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin yeni eş genel başkanları Avrupa Parlamentosu (AP) Üyesi Jörg Meuthen ve Federal Meclis (Bundestag) Üyesi Tino Chrupalla oldu.

Almanya 30 Kasım 2019 21:09
Almanya'da AfD'nin yeni eş genel başkanları Meuthen ve Chrupalla oldu
-A +A

Almanya'daki aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) partisinin yeni eş genel başkanları Avrupa Parlamentosu (AP) Üyesi Jörg Meuthen ve Federal Meclis (Bundestag) Üyesi Tino Chrupalla oldu.
Braunschweig kentindeki Volkswagen Salonu'nda 10. AfD Genel Kurulu düzenlendi. Yapılan seçimde Meuthen 592 delegenin yüzde 69,18'inin oyunu alarak yeniden eş genel başkan seçildi. Chrupalla da delegelerin yüzde 54,51'inin oyuyla diğer eş genel başkan oldu.Yeniden aday olmayan 78 yaşındaki Alexander Gauland de Chrupalla'yı destekledi.

AfD'nin genel kurulu yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti.

Genel kurul, aşırı sağ karşıtlarınca Braunschweig kentinde düzenlenen gösteri ile protesto edildi. Yürüyüşü düzenleyen "Aşırı sağa karşı birlik" tarafından yapılan açıklamada, genel kurulun gerçekleştiği Volkswagen Salonu'nun önünden kent merkezine kadar yapılan yürüyüşe yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı belirtildi.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Yazarlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı