Alman iş adamı yatırımını Türkiye'ye yapıyor

Aslen Kayserili olan ve Almanya'da doğup büyüyen Alman vatandaşı genç iş adamı Ömer Kaya, Alman devletinin son yıllarda Türklere uyguladığı ırkçı politikalarından rahatsız olduğunu belirterek, yatırımlarını Türkiye'de yapma kararı aldı. Kaya, sinema sektörüne adım atarak ilk filmi "Muhteşem Üçlü" filmini çekti.

Almanya 8 Temmuz 2019 21:40
Alman iş adamı yatırımını Türkiye'ye yapıyor
-A +A

Almanya'da gayrimenkul, otomotiv ve birçok alanda faaliyet gösteren iş adamı Kaya, Alman devletinin Türklere uyguladığı baskıcı uygulamalarından dolayı yatırımını Türkiye'ye yapma kararı aldı. Türkiye'ye gelerek ÖK Yapım şirketini kurdu. Ömer Kaya bundan sonraki süreçte film sektöründe hizmet vereceğini söyledi. Başrollerini Kemal Uçar, Burak Alkaş, Deniz Gürzumar'ın rol aldığı oyuncu kadrosunda Aybike Turan, Bengi İdil Uras ve Kemal Zeydan'nın oynadığı komedi filmi Muhteşem Üçlü önümüzdeki aylarda vizyona girecek.

Türklere baskıcı politika uyguluyorlar

Ömer Kaya, "Alman devleti Türklere karşı baskıcı ve ayrımcı politika izliyor. İş yaşamımızda çok zorluklarla karşılaşıyoruz. Bu baskıcı tutum beni ülkeme dönme kararı almama neden oldu. Milliyetçilik yapmıyorum ama Almanya'da Türkler çok zor şartlarda yaşamını sürdürüyor. Film sektörüne merakım vardı. Yatırımlarımı Türkiye'de medya üzerine kuracağım. " dedi.

Kaya,"ÖK Yapım olarak yatırımımız bu filmle kalmayacak. Şuan ikinci filmimizin hazırlık süreci devam ediyor. Önümüzdeki dönemde de dizi sektörüne yatırım yaparak devam edeceğiz. Başta memleketim Kayseri'ye ve Türkiye'ye hizmet etmek istiyorum. Yanımda olan büyüklerimin desteğini de alarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Genç iş adamı Ömer Kaya, geniş bir aileye sahip olduğunu iş hayatındaki başarılarını ise aile büyüklerinden Ak Parti milletvekili Burhan Kuzu ve Ak Parti milletvekili Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın desteğini aldığını belirtti. Devlet büyüklerinden öğrendiği tecrübeleri iş hayatına da aktaracağını anlattı.


Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı