Ali Rıza Kumaş 73 yaşında hayata veda etti.

HAGEN ve çevresinde 50 yılını futbol faaliyetlerine ve STK çalışmalarına adayan sembol isim Ali Rıza Kumaş 73 yaşında hayata veda etti.

Almanya 14 Ağustos 2019 21:56
Ali Rıza Kumaş 73 yaşında hayata veda etti.
-A +A

Haber ve Yorum: Tevfik KARA

HAGEN(TR Haber) HAGEN  ve çevresinde  50  yılını futbol faaliyetlerine ve STK çalışmalarına adayan sembol isim Ali Rıza Kumaş 73 yaşında hayata veda etti.
Uzun yıllar futbol oynayan daha sonra, hakemlik, antrenörlük ve kulüp başkanlığı yapan buna ilaveten Hagen  Uyum Meclisi üyeliği  ve Hohenlimburg Türk Veliler Birliği başkanlığını yürüten  aslen Trabzon-Sürmeneli Ali Rıza Kumaş vefat etti. İki defa kalp krizi geçirmesine rağmen direnen Ali Rıza Kumaş, kansere yenik düştü. Üç evlat sahibi Ali Rıza Kumaş, DİTİB Hagen-Hohenlimburg Camisinde kılınan cenaze namazından sonra toprağa verilmek üzere İstanbul’a gönderildi.

TAM YARIM ASIR

Onu yani ALİ RIZA KUMAŞ’ı  1984 yılından beri tanıyorum. Tamı tamına 35 yıl olmuş...  Bazen futbol oynarken, bazen hakemlik yaparken, arada antrenörlük veya kulüp başkanlığı görevini ifa ederken de gördüm.
Sadece bu kadarcık olsa iyi. Bir arada HOHENLİMBURG TÜRK VELİLER DERNEĞİ’ni kurdu ve derneğe ait lokal açtı. Lokalin işletmeciliğini de üstlendi. Her yolum düştüğünde koyu bir sohbet eşliğinde demli bir çayını da içerdim.
Bir arada HAGEN YABANCILAR MECLİSİ  yeni adıyla UYUM MECLİSİ üyeliği de yaptı.
Uzun lafın kısası TOPLUM için için yapmadığı çalışma yoktu. O bir TOPLUM ADAMI’ydı. KUMAŞ’ı iyi bir  adamdı... Bir bilen ve sözü dinlenen bir insandı

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı