Akıllı Elektronik Kapama Gözlüğü yeni yılda piyasada

2-9 yaş aralığında, göz tembelliği teşhisi konulan çocuklarımızın, göz kapama çalışmalarını kolayca ve severek yapabilmeleri için geliştirilmiş tıbbi cihaz Vidi akıllı Elektronik kapama gözlüğü 2015 yılında piyasaya sunulacak.

Türkiye 25 Kasım 2014 08:59
Akıllı Elektronik Kapama Gözlüğü  yeni yılda piyasada
-A +A

2-9 yaş aralığında, göz tembelliği teşhisi konulan çocuklarımızın, göz kapama çalışmalarını kolayca ve severek yapabilmeleri için geliştirilmiş tıbbi cihaz Vidi akıllı Elektronik kapama gözlüğü 2015 yılında piyasaya sunulacak.
BNM Fabrika Ltd. tarafından geliştirilmiş, 2 adet Uluslararası patent başvurusu yapılmış ve Ocak 2015 den itibaren Türkiye ve Tüm Dünya’da satışa sunulacak  gözlük şeklinde tasarlanan bu tıbbi cihaz, göz kapama egzersizlerini, çocukların günlük aktivitelerini engellemeden kullanmalarına yardımcı olacak.

 Normal reçeteli lensler ile birlikte kullanılan ve temel prensibi baskın olan gözün belirli aralıklar ile kapatılıp açılmasına sağlayacak  bu yöntem ile yapılan çok merkezli ve çok uluslu klinik çalışmalarda 9 aylık kullanım süresinde görme keskinlik değerlerinde anlamlı artış sağlanan bu cihaz  sayesinde  yöntemin artıları olarak, göz pedi ile kapamaya bağlı olarak yaşanabilecek, psikolojik, alerjik ve baskın gözün tembelleşmesi gibi  olası yan etkilerin önüne geçilmiş olacak
 
Konu ile ilgili olarak BNM yetkilileri yaptıkları açıklamada ‘Vidi Gözlük, geliştirilen Likit Kristal Lens sayesinde, kapamanın tam yapılabilmesi ve kapama anında en etkin ortamı oluşturmakladır. Yine sistemi akıllı hale getiren çocuğun ihtiyaçlarına göre kapama aralık oranı ve süresinin hekim tarafından belirlenebilecek olması, gözlüğün Tüm dünya da bir ilk teşkil etmesini sağlamaktadır. Bu özellikler ile ilgili olarak 2 adet Uluslararası patent başvurusu tamamlanmıştır.
Göz Tembelliği genç nüfusun % 3-4 gibi yüksek bir oranında görülmektedir. Göz tembelliğin tedavisinde erken teşhis çok önemlidir, teşhiste geciken her gün geri dönüşü olmayan bir kayıptır. Vidi® göz kapama çalışmalarını kolayca ve severek yapabilmeleri için geliştirilmiş tıbbi bir cihazdır. Ve kesinlikle bir göz doktorunun yönlendirilmesi ve takibi altında kullanılmalıdır.
BNM Fabrika Ltd. 2009 yılı içerisinde, TÜBİTAK tarafından verilen Teknogirişim desteği ile kurulmuştur. Kuruluş amacı ve felsefesi, Türkiye’ de üretilemeyen katma değeri yüksek ürünlerini yerli imkanlar ve bilgiye dayalı olarak üretebilmek olan firma Göz Alanında Türkiye’de üretilemeyen Korneal Cross Link Cihazını üreterek, Meran Tıp Firması aracılığı ile ticarileştirmiş ve pek çok ülkeye ihraç edebilmiştir. Bu anlayışla yola devam eden BNM Fabrika, yeni projeleri hayata geçirecek şekilde ar-ge çalışmalarına ve üretim geliştirmelerine devam etmektedir. Firma hakkında detaylı bilgiye www.bnmfabrika.com sitesinden ulaşılabilir.’dediler
 

 

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı