23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Bayram dolayısıyla Türk öğrenciler Bremen Meclisini ziyaret ederek meclis başkanı koltuğuna oturdu

Almanya 21 Nisan 2018 22:30
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
-A +A

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye’de çocukların geleneksel makam ziyaretleri geleneği Almanya’da da sürdürülüyor.

Yeşiller Partisinden Bremen Eyaleti Meclisi Başkanvekili Sülmez Doğan bu kapsamda Türkçe ve Türk Kültürü derslerine giden öğrencileri mecliste konuk etti.


Türk-Alman ve Avrupa Birliği bayrakları taşıyan öğrencileri kapıda karşılayan Doğan, konuklarını Bremen Eyalet Meclisini gezdirerek, meclis ve parlamenter sistem hakkında bilgi verdi.

Genel kurul salonunda bakanlık koltuklarına geçen öğrencilerle sohbet eden Doğan, bakanlığın önemine işaret ederek, “Yarının büyüyü olarak bizlerin geleceği olan sizleri de bu koltuklarda görmek isteriz.” dedi.


Atatürk’ün çocuklara ne denli önem verdiğini bazı toplantılarda örnek gösterdiğini belirten Doğan, “Yeşiller partisi olarak çocuk haklarının Alman Anayasası'na alınmasına yönelik verdiğimiz önergenin Berlin’de gündeme alınmaması bizleri üzmüştür” ifadesini kullandı.

Sülmez Doğan, Türklerin Almanya'da siyasete katılım sağlamalarının önemine işaret ederek, “Haklarınızı savunmak için siyasete atılın. Çatışma ve kavgalardan uzak haklarınızı konuşarak arayın. Almanca ile birlikte Türkçe ana dilinizi iyi öğrenin.” tavsiyesinde bulundu.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv