"Yabancıların Bize Severek Gelmeleri Gerekiyor"

Almanya Ticaret Birliği (HDE) Başkanı Josef Sanktjohanser, Başbakan Merkel'e yazdığı açık mektupta Almanya'da bir korku havası yaratılmasına karşı uyardı.

Almanya 9 Eylül 2018 22:13
"Yabancıların Bize Severek Gelmeleri Gerekiyor"
-A +A

Almanya Ticaret Birliği (HDE) Başkanı Josef Sanktjohanser, Başbakan Merkel'e yazdığı açık mektupta Almanya'da bir korku havası yaratılmasına karşı uyardı. Sanktjohanser, "Hoşgörülü bir Almanya görüntüsünü bozan herkes, bizim birlikte yaşamımızı ve ekonomik konumumuzu önemli derecede tehlikeye atar. Siyaset, ekonomi ve sivil toplum örgütleri toplumda ayrımcılığa ve artan güvensizliğe karşı kararlıca durmalı. Toplum aşırı çevrelerin bu ülkede hoşgörü olmadığı izlenimi yaratmasına izin vermemeli" dedi.

UZMAN YABANCI İŞGÜCÜ

HDE Başkanı Sanktjohanser, Almanya'nın büyük bir uzman işgücü açığı tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu vurguladı ve işverenlerin uluslararası işgücünün gelmesini daha uzun süre bekleyemeyeceğini kaydetti. HDE Başkanı "Bu nedenle bu açığı kapatmak ve böylece gelecekte ülkemizin refahını güvence altına almak için bu insanların severek bize gelmesini sağlamak hepimizin görevi" dedi. AB içinde serbest dolaşımın kısıtlanması görüşlerine de tamamen karşı çıkan Sanktjohanser, "Schengen bölgesinde sınır kontrollerine yeniden dönülmesini tartışmak tamamen bizim çıkarlarımıza aykırı" dedi.

Kaynak : Hürriyet

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 3 Oy (%15)

  • Muharrem ince : 17 Oy (%85)

Duyurular
Arşiv