‘Türkiye polis devletine dönüşüyor’

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ Almanya’nın Hamburg kentinde ‘Ortadoğu ve Türkiye gerçekleri’ konulu bir konferans verdi.İyi Toplum Gönülleri Hamburg tarafından organize edilen Hamburg Türk Toplumu toplantı salonunda düzenlenen konferans da konuşan Prof. Dr. Ümit Özdağ konferans sonunda konferansa katılanlardan soru almayarak konferansı bitirdi.

Hamburg 26 Aralık 2018 19:34
‘Türkiye polis devletine dönüşüyor’
-A +A

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ Almanya’nın Hamburg kentinde ‘Ortadoğu ve Türkiye gerçekleri’ konulu bir konferans verdi.
İyi Toplum Gönülleri Hamburg tarafından organize edilen Hamburg Türk Toplumu toplantı salonunda düzenlenen konferans da konuşan Prof. Dr. Ümit Özdağ konferans sonunda konferansa katılanlardan soru almayarak konferansı bitirdi.
 
Sansürün uygulandığı bir ülkede yaşıyoruz’
 
Sansürün uygulandığı bir ülkede yaşıyoruz’ diyen Prof. Dr. Ümit Özdağ ‘Anayasanın askıya alındığı, sansürün yaşandığı bir ülkede yaşıyoruz. Türkiye’de tek adam rejimi hakim olmuş durumdadır. Demokratik bilgilendirmenin olmadığı bir dönemden geçiyoruz.  Facebook ve twiter gibi bilgi kaynakları verimli toplumlarda kullanımı daha fazla oluyor. Mesela Sudi Arabistan’da ve Türkiye’de çok yüksektir. Demokrasi ne kadar azalırsa vatandaş o kadar sanal aleme kayıyor. Çünkü orada sansür daha zordur. Toplumlar ne kadar demokratikleşirse Facebook ve Twiter gibi sanal alemler daha az kullanım hale geliyor. Çünkü gazeteler ve televizyonlarda değişik görüşleri dinleme fırsatına sahip oluyorlar’ dedi
 
Polisin amblemi neden çift başlı kartal, bayrağımız neden Ayyıldız
 
Türkiye’nin çok  ağır bir krizden geçtiğini söyleyen Prof. Dr. Ümit Özdağ ‘ Öncelikle devlet krizi yaşıyoruz. Beş bin senelik bir devlet geleneğimiz var. İnsanın aklına bir şeyler geliyor. Nasıl oluyor da, beş bin senelik gelenek kendini bugüne yansıtıyor. Çok basit biraz tarihe baktığınız zaman bunu anlıyorsunuz. Örneğin Türkiye’de Polis teşkilatının amblemi nedir?
Çift başlı kartaldır. Başka nerede görürsünüz çift başlı kartalı hiçbir yerde göremezsiniz. Neden polis teşkilatının amblemi bozkurt değildir, Neden aslan değildir, neden kartal değil de çift başlı kartaldır. Çünkü Türkmenistan’dan önce tek tanrı gök tanrı dinde göğün yedinci  katında tanrıya geçiş kapısında çift başlı kartal muhafız olarak belirler. Onlar tanrının muhafızlarıdır. Tanrının muhafızları cumhuriyet kurulurken, toplumun muhafızları devletin muhafızları amblem olarak almışlardır.
Neden bayrağımız ay yıldızdır. Genelde bizler okulda okurken, duvarda  bir resim vardır. Bir Türk komutan atın üstünde yerde kırmızı kan birikmiştir. Gökyüzünde  Ay ve  yıldız gölgesi kırmızı kana yansımış. Aslında güzel bir resim. Ama gerçek değildir. Yani Osmanlıda olmamıştır. Ay yıldız Gök Türk kahanlarının taşlarındaki amblemdir. Cumhuriyetten önce bayrakta yerini bulmuştur. Devlet geleneği böyle bir şeydir. Maalesef
Devlet geleneklerinin tavsiye edildiği bir sürece girmiş bulunmaktayız. Türkiye bir  polis devletine dönüşüyor. Kimse artık hukukun üstünlüğünü ele almıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm Danıştay üyelerini karşısına oturtuyor. Onları azarlıyor. Bir Danıştay hakimi bir dakika diyerek salonu terk etmiyor. Neden mi? Çünkü korkuyor. Korku bu kadar insanların içine işlemiş durumdadır. Bir korku toplumunda yaşıyoruz ’Dedi
 
Türkiye’de göç dalgası yaşanıyor. Tecavüz ve linç olaylarında artış var
 
Türkiye’den yurt dışına büyük bir göçün yaşandığını söyleyen Prof. Dr. Ümit Özdağ ‘ 2017 yılı içerisinde 278 bin vatandaşımız  devletin resmi kayıtlarına göre göç etmiştir. Sizler buraya Türkiye’de iş bulamayıp buraya gelenlersiniz. Ancak bunlar böyle değildir. Çok iyi geliri olanlardır. Orta üst ve  üst gelir grupları Türkiye’yi terk etmiştir. Türkiye’de boşalttığı yerler gece kondular değil, büyük şehirlerdeki lüks villalarını terk etmişlerdir. Bunun Türkiye’ye çok büyük ekonomik maliyeti de var. Bir hesaba göre 50 milyon dolar
Diğer bir göç dalgası da Türkiye’nin iç bölgelerinden ege bölgesine doğru bir göç var. Genellikle Alevi vatandaşlarımı terk ediyor bu bölgeye yerleşiyorlar. Üçüncü göç ise yurt dışında ev satın alarak oturum izni alanlar arasında  fakat bunlar göç etmiyor herhangi bir durumda göç etme imkanı elimde olsun diyenler var. Büyük para yatırılmış 20 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. İzmir’de ki, gayri menkul fiyatları İstanbul Ankara’dan daha fazladır. Türkler yurt dışında ev alma sıralamasında dördüncü sıraya yükselmişler. Dördüncü büyük göç ise sermaye göçüdür. Türkiye’nin milli birliği ve istikrarından endişe duyan sermaye Türkiye’yi terk ediyor. 2017 yılında sermaye göçü Çin ve Hindistan dan sonra üçüncü sıraya yükseldi.
Tecavüz suçları artıyor. Tecavüzden mahkum olan sayısı diğer yıllara oranla 23 kat artmıştır. Eskiden Türkiye’de linç görünmezdi. Şimdi linç olaylarında artış var. ‘
 
İsraf Türkiye’de almış başını gidiyor
 
Türk ekonomisinin kötü yönetildiğini, Ekonomi krizin Türkiye’de kendini gösterdiğini söyleyen Prof. Dr. Ümit Özdağ ‘ Türkiye sanayisizleşiyor. Sadece küçülen sanayi değil, Türkiye tarımdan kopuyor.  Hayvancılıktan kopuyor. İşsizlik artıyor. Paranın değeri düşüyor. İş dünyası bu faizlerle iş yapamıyor. Fabrikalar nedeni belli olmadan yanıyor. Bunların olması bir papazın tutuklanmasına bağlanmamalıdır. Ekonomin yanlış yönetiliyorsa bunlar olur. Bu ülke aşırı borçlu borçları ödeyebilmek için yeni borçlara ihtiyaç vardır. 2019 yılı tarihi bir açığa imza atılacak bir yıl olacaktır. Dediler başkanlığa geçersek Türkiye ekonomik yönden kalkınacak dediler. Ekonomi uçacak dediler ama uçurumdan aşağı uçuyoruz. Halen bize 2023 yılında ekonomide şaha kalkacağımız masalı anlatılıyor. Saray ve damat bu krizin faturasını Türk halkına kesmeye devam ediyorlar. Yandaş medyada bahsedilen Türkiye’nin nerede olduğunu bilmiyorum. Trafik polislerinin eline koçan verilmiş bu koçanı şu tarihe kadar bitireceksin. Kendi halkına tuzak kuran ceza kesen bir anlayış söz konusudur. Devletten başlayarak tasarruf yapılmalıdır. Fabrika açmak yerine hapishane tercih ediyorlar. O kadar çok israf ve soygunla Türkiye karşı karşıya ki, yap işlet devret diye bir kamu modeli var. 1986 ile 2001 arasında  67  tane proje gerçekleştirilmiş, bu projelerin yatırım bedeli 11.1 milyar dolardır. Bu harcamayı yapan şirketlerin kazançları ise  454.5 milyon  dolar yani %4 kar 2003-2017 arasında bu model ile yapılan proje sayısı 158 50.5 milyar dolarlık yatırım yapılmış,  yatırım yapan şirketlerin kazancı ise 72 milyar dolar kar oran %143  toplum soyuluyor. Osman gazi köprüsü maliyeti 3 milyar 150 milyon dolar, yapan şirket 19 senede bir tek araba geçmese dahi 8 milyar 208 milyon dolar kazanacak. % 150 kar bu.. İnşaatına 2011 tarihinde başlanan ve % 40 bitirildikten sonra 2018 tarihinde terk edilen çukur ova hava limanı için 150 milyon avro harcamışız. İşte bunlar soygun bunlar israftır ’diyen Prof. Dr  Ümit Özdağ  yapılan israflarla ilgili örnekler vererek Türk ekonomisinde karamsar bir tablo çizmediği konuşması sonrası kendisini dinleyenlerin soru sormasını istemeyerek iki saat süren konferansını tamamlayarak salondan ayrıldı.
Salonda Atatürk resmi dışında iyi parti bayrağı ve ambleminin asılmadığı gözden kaçmadı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv