“Poland Aslanov bir an önce salıverilmeli”

Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişenk bir basın açıklaması yaparak “Azerbaycanlı Gazeteci Polad Aslanov bir an önce salıverilmeli.” dedi.

Türkiye 1 Ekim 2020 13:31
“Poland Aslanov bir an önce salıverilmeli”
-A +A

Haber: Metin DURMAZ

Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişenk bir basın açıklaması gerçekleştirerek Azerbaycan'da birtakım devlet yetkililerinin de katıldığı iddia edilen bir yolsuzluk haberi üzerine tutuklanan Gazeteci Polad Aslanov’un tutukluluğunun sonlandırılmasını istedi.
 
Fişenk, Aslanov’a yöneltilen suçun, mesleğinin gereğini yaparak ülkesindeki büyük bir organize yolsuzluk iddiasını araştırmak olduğunu kaydetti. Aslanov’un yapmış olduğu haberde, Azerbaycan’da birtakım istihbarat yetkililerinin de adının geçtiği yolsuzluk olayı yaşandığından söz edildiğini kaydetti.
Fişenk, Aslanov’un haberinde, 12 Haziran’da Azerbaycan’dan İran’a giden turist gruplarından, Azerbaycan gümrüğündeki memurların rüşvet aldığının iddia edildiğini vurguladı. Fişenk, haberin içeriğinde birtakım memurların her geçen firmadan 20 dolar para alarak aralarında bölüştükleri savının yer aldığını belirtti. 

“Yetkilileri göreve davet ediyorum”

Fişenk, “Başarılı bir habere imzasını atmasına karşılık, meslektaşımız Gazeteci Polad Aslanov Azerbaycan’da tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.” dedi.
Fişenk, “Tüm sağlık sorunlarına rağmen hâlâ cezaevinde tutulan Aslanov’un ailesi, Azerbaycan yetkili mercilerinde bir türlü muhatap bulamamaktadır. Bu durumun biran önce ortadan kaldırılarak meslektaşımızın özgürlüğüne kavuşturulması için ilgili birimleri daha fazla vakit kaybetmeden biran önce gereği için göreve davet ediyorum.” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv
2012 Softmedya tüm hakları saklıdır Softmedya Haber Scripti Yazılımı